ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب وب / محصولات / کتاب ها / ادبیات / رمان ایرانی / خرید کتاب یک عاشقانه آرام با ارسال رایگان
خرید کتاب یک عاشقانه آرام با ارسال رایگان

خرید کتاب یک عاشقانه آرام با ارسال رایگان

انتشارات روزبهان

58,000 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 4 از 1 رای

معرفی کتاب یک عاشقانه آرام

 

کتاب یک عاشقانه آرام در تجلی شکوه عشق به صورتی شاعرانه، تکرار و کسالت در عشق را مسموم می خواند.
خواندن کتاب یک عاشقانه آرام، پی ریز جریان نو و هیجان ناشناخته عشقی معنوی در رگ های نادیده روح و روان عاشقان است.
آیا اهل مطالعه کتاب هستید؟ 
آیا قصد دارید ساعاتی را در دنیای افسانه ای کتاب سیر کنید؟ 
مسلم بدانید که خواندن هر کتاب و درک مطالب آن برای مدت زمانی انسان را به دنیای کلمات جادویی دیار ناشناخته خود راهی می سازد. خصوصاً اگر قلم متعلق به نویسنده ای قهار و زبده باشد. نوشته ای که شما را در بیکران های زندگی غرق می کند، در مشکلات همراه خود می کشاند و آنگاه چون گوهری نایاب در آرشیو حافظه شما ثبت می شود. یکی از این نوع گنجینه های هنر آدمی، کتاب یک عاشقانه آرام است. کتابی درگیر در عالم عشقی به غایت زیبا از نویسنده ای خطیر. نادر ابراهیمی.

 

پیکره کتاب یک عاشقانه آرام


کتاب سراسر منشأ گرفته از سرچشمه زلال عشق که با معنویت در می آمیزد. آنگاه نوایی از زیباترین ساز عاشقانه را  می نوازد. آهنگ ملکوتی عشق. 
مردی از دیار گل و بلبل، سرزمین سرسبز گیلان، معلمی خوش بیان و وارسته در دوره ظلم حاکمان ستمگر، خود را در بند می یابد. اسارت در چنگال هیولایی به نام ساواک. آنگاه همچون دریای سرزمینش که گاه معصومیتی شفاف و گاه خشمی سرکش را تاب می آورد، در زیر شکنجه زندان های رژیم شاهنشاهی صبورانه تحمل درد را پیشه خود می سازد. مکان، زندان قزل قلعه و زندانی، گرفتار بند سه آن. 
آنگاه پس از خلاصی از اسارت، موجودی نو دوباره متولد می شود. انسانی که به اجبار دژخیمی چون ساواک باید دور از عشق ساده معلمی روزگار بگذراند. معلم ادبیاتی ممنوع الکار که غیر از بیان معلمی که در فطرت و ذات او ریشه دارد، تنی زخمی و رنج دیده را هم یدک می کشد. در این میان به نوشتن نامه هایی مملو از نورانیت مروارید عشق به عسل واقعی و اصیل زندگی اش می پردازد. دختری زیبا از دیار گل های دامنه سبلان که بنا به گفته آذری ها ساوالان می نامند. هم سفر و یاور زیبای تمام زندگی پر رنج مرد گیلک که پرچم سیاست نیز در دستان ظریف و جوانش می درخشد. نامه هایی حاکی از عاشقانه هایی آرام که سرانجام در کتاب یک عاشقانه آرام، جا خوش می کند. تا جاودانه شود.

 

مختصری در خصوص نادر ابراهیمی نویسنده کتاب یک عاشقانه آرام

کتاب یک عاشقانه آرام توسط نادر ابراهیمی، نویسنده ای بزرگ ایرانی در سال 1374 برای اولین بار به چاپ رسید.
چاپ کتاب یک عاشقانه آرام توسط انتشارات روزبهان که محل نشر آثار این هنرمند بود، انجام شد. نادر ابراهیمی زاده تهران در چهاردهم فروردین 1315می باشد. ستاره درخشان عمر این نویسنده شاعر مسلک در پنج شنبه ای غمگین پس از جدال سختی با بیماری برای ابد خاموشی یافت. نادر ابراهیمی در سن 72 سالگی در شانزدهم خرداد 1387 در شهر زادگاهش دار فانی را ترک کرده و به دیار باقی شتافت. نادر ابراهیمی به سوی معبود رفت در حالی که یادگاری ارزشمند بالغ بر تعداد نود کتاب و نوشته ارزشمند از خود بجا نهاد. در کتاب یک عاشقانه آرام به راحتی می توان نظریه او را در مورد عاشقی و عشق دانست. انگار قسمت هایی از کتاب یک عاشقانه آرام به نوعی بیانگر شخصیت او و همسرش در قالب عاشقانه ای شاعرانه ترسیم می شود. نادر ابراهیمی کتاب را در سه فصل و تعداد 239 صفحه نوشت.
در تعریفی به اختصار از کتاب یک عاشقانه آرام همین بس که بگوییم که کتاب بارها و بارها حتی تا نزدیک به چهل بار تجدید چاپ شد. البته در کشوری که نرخ کتابخوانی آن به دقایقی بیشتر نمی انجامد، این موضوع نشانگر ارزش فوق العاده این کتاب است.
در نوشته های این نویسنده، مترجم، فیلم ساز و روزنامه نگار برجسته و ارزشمند یاد آوری نام سرشناسان دنیای ادبیات، بزرگان جهان موسیقی و سینما دیده می شود. این یادآوری ها به نوبه خود نشانگر احترام و ارزش نویسنده به این افراد است. نادر ابراهیمی با نوشتن کتاب یک عاشقانه آرام از مسلکی شاعرانه در کنار داستان نویسی بهره می برد. به شیوه ای که انگار نثر زیبای داستانی را در قالب نظمی بدیع هماهنگی می بخشد.
کتاب یک عاشقانه آرام در سال 1392 به صورت شنیداری به جامعه هنرپرور و کتاب دوست ایرانی عرضه شد. این کتاب صوتی در510   دقیقه با صدای پیام دهکردی و موسیقی زیبای کریستف رضایی منتشر شد.

 

آنچه کتاب یک عاشقانه آرام می گوید 


کتاب یک عاشقانه آرام، روایتی بی پیرایه از مردی متعلق به گیلان زمین در زمان قبل از انقلاب سال 1357 را نقل می کند. گفتمانی ساده و دور از هر گونه شگفتی یا حتی برخورداری از یک معجزه کوچک.  اما در حین این سادگی عاشقانه، مسائل سیاسی را نیز به همراه خود بیان می دارد. داستانی به غایت شیرین عاشقانه از یک مرد معلم گیلانی و دختر زیبای آذری. دو نفر با سری پرشور و غرق در سیاست که دست روزگار بر تقدیرشان مهر پیوندی زیبا می زند. این دو در تلاشی سخت برای نجات عشق مقدسشان از دریچه یک نواختی و رخوت هستند. بنا و بقای زندگی مشترک را در حل مشکلات فراوان اقتصادی و معنوی و برخورد با چالش های فراوان می دانند. از همینجا عشق را تازگی بخشیده تا این نعمت الهی در وجودشان همواره زنده بماند و ریشه ای جاودانه بیابد. 
مرد تصمیم می گیرد که در قالب داستانی با نامه های عاشقانه راه نجات عشق و نه دوست داشتن از روی عادت را تجلی بخشد. کتاب یک عاشقانه آرام در جایی که گفتگو نقش می گیرد، مقام می یابد. مرد روابط عاشقانه خود و همسرش را با عرفان و فلسفه ترکیبی ناگسستنی می بخشد. داستان با جذابیت مثال زدنی در تمامی لحظات جایی در دریچه چشم های انسان برای ادامه خواندن می یابد. نویسنده با نوشتن این شاعرانه داستانی و وقوف کامل بر اوضاع زمان و مکان داستان، قدرت قلم را به زیبایی تمام به رخ می کشد. استفاده از تشبیهات قوی شما را به لذت بردن از خواندن ترغیب می سازد. کل کتاب بر مبنای برنامه ریزی برای شکوفایی عشق است. این دو عاشق به شدت با یکنواختی در عشق به مبارزه می پردازند. زیرا بخوبی می دانند که یگانه دشمن عشق در زندگی عاشقانه، احساس دلمردگی است که پی آوردی غیر از پوچی در عشق را نمی طلبد.

 

سخن آخر با مشتاقان و خوانندگان کتاب یک عاشقانه آرام


با خواندن کتاب برای نویسندگان با ذوق و هنرمند دنیای نویسندگی خصوصاً نویسندگان معاصر ارزش قائل شوید. شایسته است که آنان را در زمان حیات گرامی بداریم.
همچنین با مطالعه کتاب یک عاشقانه آرام گذشته از لذت پرواز در هوای پاک و زیبای معنویت عشق، یاد نویسنده بزرگ شادروان نادر ابراهیمی را نیز در دل جاودانه سازیم.
 


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

239

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

نادر ابراهیمی

مترجم
ناشر

انتشارات روزبهان

نوبت چاپ

59

تاریخ چاپ

1399

موضوع

رمان ایرانی

شابک

9789645529121

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه