ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب کاملا محفوظ می باشد

مقالات

چه کتابی بخوانیم؟ 16 کتابی که زندگی شما را متحول می‌ کند.

چه کتابی بخوانیم؟ 16 کتابی که زندگی شما را متحول می‌ کند.

در این مقاله به معرفی 16 کتابی که می‌توانند زندگی شما را متحول کنند خواهیم پرداخت. همه‌ی این کتاب‌ها از جمله کتاب‌های پرفروش سال بوده‌اند و مقبولیت بسیار زیادی در جامعه کتابخوان دارند. اگر این کتاب‌ها را نخوانده‌اید به شما پیشنهاد می‌شود این مقاله را بخوانید تا با این کتاب‌ها آشنا شوید.

کتابی که عاشق‌ها باید بخوانند!  مثل خون در رگ‌های من

کتابی که عاشق‌ها باید بخوانند! مثل خون در رگ‌های من

در این مقاله به معرفی کتاب مثل خون در رگ‌های من اثر شاملو بزرگ می‌پردازیم. ابتدا با شاملو آشنا می‌شویم سپس مختصری در خصوص عشقش، آیدا صحبت خواهیم کرد و در نهایت وارد داستان جذاب عاشقی شاملو و آیدا می‌شویم.

زندگینامه فلورانس اسکاول شین

زندگینامه فلورانس اسکاول شین

فلورانس اسکاول شین متولد 24 سپتامبر 1871 در کامدن نیوجرسی است. او علاوه بر اینکه نویسنده و تصویرگر کتاب‌های آمریکایی است، از بانوان خودساخته و موفق تاریخ به شمار می‌رود. فلورانس اسکاول شین سالهای زیادی در نیویورک دانش الهی و معنوی را تدریس کرد و از این طریق، مردم را در بهبود اعتقادات، سطح آرامش و شادی‌شان یاری کرد. او همچنین کتاب‌های معروف زیادی نوشت که اغلب آنها محبوبیت زیادی بین مردم داشتند.

زندگینامه عادل فردوسی پور

زندگینامه عادل فردوسی پور

زندگی‌نامه‌ی عادل فردوسی‌پور گزارشگر و مجری صدا و سیما و تهیه‌کننده‌ی برنامه‌ی نود که ابتدا با مکالمه‌ای که بین عادل فردوسی‌پور و منوچهر نوذری رخ می‌دهد آغاز می‌شود و با خاطره کوتاه نویسنده‌‌ی متن ادامه می‌یابد و بعد از معرفی اجمالی از دوران کودکی و نوجوانی وی به دوران تحصیل و سپس کاری او پرداخته می‌شود.

زندگینامه یوال نوح هراری : نویسنده شاهکار انسان خردمند

زندگینامه یوال نوح هراری : نویسنده شاهکار انسان خردمند

یوال نوح هراری متولد 24 فوریه‌ی 1976، مورخ اسرائیلی  و استاد گروه تاریخ دانشگاه عبری اورشلیم است. او با نوشتن سه کتاب پرفروش انسان خردمند: تاریخ مختصر نوع بشر (2014)، انسان خداگونه: تاریخ مختصر آینده (2016) و 21 درس برای قرن بیست و یکم (2018)  به شهرت رسید. او در این کتاب‌ها به پرسش‌های مهمی درباره‌ی اختیار، آگاهی و هوش می‌پردازد.

زندگینامه عباس معروفی: 30 سال روایت هابیل و قابیل

زندگینامه عباس معروفی: 30 سال روایت هابیل و قابیل

عباس معروفی نویسنده‌ی معروف ایرانی، متولد 1336، تا کنون رمان‌ها، اشعار و داستان‌های زیادی نوشته و در دوره‌ای گرداننده‌ی مجله‌ی گردون بوده است. معروفی با انتشار رمان سمفونی مردگان در دهه‌ی شصت مشهور شد. عباس معروفی در حال حاضر در آلمان زندگی می‌کند.

 زندگینامه پائولو کوئلیو خالق 28 اثر ماندگار

زندگینامه پائولو کوئلیو خالق 28 اثر ماندگار

کوئلیو در برزیل به دنیا آمد و در مدرسه‌ی  مذهبی یسوعیان درس خواند. از همان نوجوانی به نویسندگی علاقه داشت. وقتی به مادرش گفت می‌خواهد نویسنده شود او در جواب گفت: «پسرم، پدر من مهندس است. آدم منطقی و معقولی است و دنیا را دست می‌بیند. تو اصلاً می‌دانی نویسنده شدن یعنی چه؟» پائولو کوئلیو از نوجوانی بسیار درون‌گرا و سنت‌شکن بود. تا حدی که پدر و مادرش او را به درمانگاه روانی فرستادند...
 

اولین رمانی که باید از گابریل گارسیا مارکز خواند

اولین رمانی که باید از گابریل گارسیا مارکز خواند

اول با خواندن کدام رمان از گابریل گارسیا مارکز شروع کنیم؟ رمان‌های تودرتو با شخصیت‌های پیچیده و پرتعداد، عاشقانه‌های سرراست با تعداد شخصیت‌های کم، رمان‌های سیاسی و روایت‌گر تاریخ و سرگذشت آمریکای لاتین، یا داستان‌های شگفت‌انگیز با شخصیت‌ها و رویدادهای عجیب و غریب؟ به جرأت می‌توان گفت گابریل گارسیا مارکز مشهورترین نویسنده‌ی  ادبیات آمریکای لاتین و مهم‌ترین نویسنده‌ی رمان‌های سبک رئالیسم جادویی است. کتاب صد سال تنهایی او یکی از پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین رمان‌های جهان است.

زندگینامه محمود فرجامی : مترجم کتاب بیشعوری با بیش از 37 بار چاپ

زندگینامه محمود فرجامی : مترجم کتاب بیشعوری با بیش از 37 بار چاپ

محمود فرجامی کار نوشتن طنز را با نام مستعار م. ف. در سایت بازتاب آغاز کرد. وی از سال 1383 تا امروز در سایت‌های مختلف از جمله روزنامهٔ تهران امروز، رادیو زمانه، فرارو، عصر ایران، و گویا با این کار ادامه می‌دهد. محمود فرجامی در سال 2005 به عضویت فدراسیون جهانی روزنامه‌نگاران درآمد.

زندگینامه گابریل گارسیا مارکز : نویسنده‌ی برنده جایزه نوبل ادبیات

زندگینامه گابریل گارسیا مارکز : نویسنده‌ی برنده جایزه نوبل ادبیات

لوییسا و گابریل پس از به دنیا آمدنِ پسرشان تصمیم گرفتند اجازه دهند پدر و مادرِ لوییسا از بچه مراقبت کنند. گابریل گارسیا پس از آنکه در چندین سرمایه‌‌گذاری‌‌ شکست خورد، ناچار شد شغلی پیدا کند و آراکاتاکا نیازی به تلگرافچی نداشت. در ضمن، او امیدوار بود بتواند داروخانه‌‌ای راه‌‌اندازی کند و بعضی از آموخته‌‌های پزشکی‌‌اش را در آن به کار ببرد. اما چنین اقدامی نیاز به زمان و سفر داشت و با وجود بچ‌‌ی کوچک ناممکن بود.

زندگینامه جورج اورول: خالق شاهکار قلعه حیوانات

زندگینامه جورج اورول: خالق شاهکار قلعه حیوانات

جورج اورول در هند و به طور اتفاقی فقط در فاصله دویست و پنجاه مایلی از جایی به دنیا آمد که همسر دومش، سونیا برونل، متولد شد ولی در سال 1904 و درست زمانی که جورج تقریبا یک سالش بود به همراه مادر و خواهر بزرگترش، مارجری، رهسپار انگلستان شدند تا ساکن آن جا شوند. بین این سال و ژوئن سال 1912 یعنی وقتی پدر اورول در سن پنجاه و پنج سالگی بازنشسته شد و به انگلستان برگشت تا با خانواده‌اش سر کند، جرج فقط سه ماه او را دید آن هم وقتی ریچارد بلر در تابستان سال 1907 برای مرخصی به انگلستان رفت. ورود پدری غریبه به زندگی او آن هم در سن هشت سالگی کم کم باید اعصاب خردکن بوده باشد.
 

زندگینامه هاینریش بل: نویسنده‌ای که 2 جایزه ادبی بزرگ را گرفت

زندگینامه هاینریش بل: نویسنده‌ای که 2 جایزه ادبی بزرگ را گرفت

هاینریش بل در شهر کلن آلمان در یک خانواده‌ی کاتولیک به دنیا آمد. از جوانی با نازیسم مخالف بود و در دهه‌ی 1930 از ورود به جنبش جوانان هیتلری خودداری کرد. در سال 1942 با آنه‌ماری سش ازدواج کرد و با همکاری او چند کتاب از ادبیات انگلیسی و آمریکایی را به آلمانی ترجمه کرد. وارد خدمت نظام شد و در لهستان، فرانسه، رومانی، مجارستان و شوروی خدمت کرد. در این مدت چند بار زخمی شد و در سال 1945 توسط ارتش آمریکا دستگیر شد و به اردوگاه اسرای جنگی رفت.