این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب کسی این کلاغ آبی را نمی خواهد

کتاب کسی این کلاغ آبی را نمی خواهد

انتشارات نردبان

قیمت: 35,000 تومان

ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب

رحلی

تعداد صفحه

28

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

ادیت شرایبر ویکه

مترجم

نیلوفر کشتیاری

ناشر

انتشارات نردبان

نوبت چاپ

1

تاریخ چاپ

1400

موضوع

داستان کودک

شابک

9786004774987

نظرات

captcha Refresh
راضیه اسکندری
۰۰
پاسخ دختر من یازده سالشه. کتاب رو براش خریدم, یک بار خودش خوند و یک بار هم برای من و پدرش خوند و درموردش باهم گفتگو کردیم. دخترم در مدرسه همکلاسی های مهاجر داره. درمورد اونها و اینکه شاید اونها هم حس غربت و تنهایی رو تجربه کنند صحبت کردیم. در مورد اینکه دخترم (به عنوان همکلاسی) و یا خانم معلم های کلاس چی کار میتونن بکنن که این بچه های مهاجر این حس های منفی رو تجربه نکنند هم صحبت کردیم. از دید من این کتاب به رشد مهارت های اجتماعی دختر من واقعا کمک کرده. و بعد از خوندن اون افق دیدش گسترده تر شده. دست مریزاد به همه ی پدیدآورن این کتاب.
اردشیر اطهری
۰۰
پاسخ
کسی که در‌پی جنگ، بلایای طبیعی یا شرایطِ دیگر “زندگی‌اش” در خطر است و به‌ناچار باید بگریزد؛ از چنین کسی به عنوان “مهاجرِ اجباری” یاد می‌کنند. مهاجرتِ اجباری چه از روستا به شهر و چه از کشوری به کشوری دیگر، پدیده‌ای است که امروزه انسان‌های زیادی در سراسر جهان آن را تجربه می‌کنند؛ تجربه‌ای مَملُو از چالش‌های غیرمنتظره.
“کسی این کلاغ آبی را نمی‌خواهد؟” داستان کلاغ کوچکی است که در جستجوی یک وطن جدید تک‌وتنها اما با کوله‌باری از امید، شجاعانه پای در راه سفر می‌گذارد؛ در پی یافتن جایی که در آن “امنیت” داشته باشد و او را “همان‌طوری که هست” بپذیرند. این کتاب کودکان را با احساس طرد شدن، غریبگی، درماندگی و تنهایی در غربت آشنا می‌کند و به آن‌ها نشان می‌دهد چگونه می‌توان با درک تفاوت‌ها و پذیرش آن‌ها و نیز با تکیه بر دانسته‌ها و توانایی‌های خود، چالش‌های مهاجرت را به فرصت تبدیل کرد.
این کتاب روایت داستانی‌ست بدون زمان با موضوعی آشنا؛ داستانی برای همه‌ی آن‌هایی که می‌خواهند دنیای را جای بهتری کنند.
امیر بزرگی
۰۰
پاسخمن در زمینه ی نویسندگی خلاق با بچه ها کار میکنم. در یکی از جلسات کلاسم این کتاب رو برای بچه های 10 تا 14 ساله بلندخوانی کردم و درمورد مهاجرت, طردشدن, تاب آوری و پذیرش تفاوت های صحبت کردیم, نقاشی کشیدیم و یک متن کوتاه نوشتیم. بچه ها بسیار از این داستان لذت بردند, چیزهای زیادی یاد گرفتند و متن های بسیار خوبی هم نوشتند. به جرات میتونم بگم این یکی از بهترین کتابهایی بود که در چندساله ی اخیر در کلاسهایم ازشون استفاده کردم.
مرجان ملایم
۰۰
پاسخاین کتاب رو به عنوان هدیه ی تولد برای دختر خواهرم که 10 سالشه خریدم. باهم کتاب رو خوندیم و درموردش صحبت کردیم. از تفاوت ها گفتیم و از اتفاقات غیر منتظره. از تنهایی گفتیم و از جستجوی دوست. آخرش هم با هم نقاشی کشیدیم. نقاشی یک کلاغ کوچیک خوشبخت! این کتاب به دختر خواهرم کمک کرد در درس انشاء بهترین نمره ی کلاس رو بگیره. به عنوان یک خاله که عاشق خواهرزاده اش هست خیلی خوشحالم!
Pooneh Lakani
۰۰
پاسخ
من یک مروج کتاب کودک هستم. در روزگاری که ما زندگی میکنیم "مهاجرت اجباری" یک پدیده فراگیر شده. این داستان به بچه ها کمک میکنه با این واقعیت از زبان یک کلاغ کوچک ابی رنگ آشنا بشن. از دید من خواندن این کتاب برای بچه های این زمانه کاملا ضروریه. این کتاب دریچه ی جدیدی رو به بچه ها باز میکنه. بهشون نشون میده "تاب آوری" در مقابل ناملایمات زندگی چقدر میتونه به ما کمک کنه. البته ترجمه ی کتاب هم بسیار روان و شیواست و تصویرهاش هم واقعا قشنگه.
سیاوش کریمی دوستان
۰۰
پاسخمن با کودکان پیش دبستانی کار میکنم. براشون کتاب میخونم و درباره ی کتاب صحبت میکنیم. بچه ها این داستان رو خیلی دوست داشتند. علاوه براین, این داستان به رشد مهارت های زندگی هم بسیار کمک میکنه. از دید من این کتاب برای هدیه دادن به بچه ها گزینه ی بسیار خوبیه.

کتاب های مشابه