این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب سفر کردن

کتاب سفر کردن

انتشارات هنوز

قیمت: 85,000 تومان

سفر کردن ساده به نظر می¬رسد. کافی است چند روز مرخصی داشته باشی، مقداری پول و در نهایت هوس سفر و گشت و گذار. مقصد را معلوم می¬کنی، برای اقامت فکر می¬کنی، بلیت را می¬خری و به دل جاده می¬زنی یا سوار هواپیما می¬شوی تا چند ساعت بعد در جغرافیایی دیگر فرود بیایی و چند روزی خوش بگذرانی.
اما می¬شود جور دیگری هم نگاه کرد. می¬شود سفر را نه فقط گشت و گذاری در عالم بیرون، بلکه کند و کاوی در عالم درون دید، در خودمان و در روان‌مان.
اگر بخواهیم این‌گونه نگاه کنیم، سفر کردن کتابی است که به دردمان خواهد خورد.
سفر کردن، از همان قدم اول،که انتخاب مقصد است، می¬تواند چیزهایی را برای‌مان عیان کند که تا به حال به آن‌ها فکر هم نکرده بودیم؛ اصولاً چرا تصمیم می¬گیریم که به شهر یا کشور «الف» سفر کنیم و نه شهر یا کشور «ب»، یا چرا به نظرمان بعضی جاها را باید حتماً رفت و حتماً دید و بعضی جاهای دیگر را می¬شود در انتهای لیست قرار داد.
«مدرسۀ زندگی» دربارۀ فلسفه و روانشناسی و خیلی وقت¬ها ترکیب این دو حرف می¬زند. در کتاب سفر کردن هم می¬شود دغدغه-های همیشگی «مدرسۀ زندگی» را دید. این کتاب با بسیاری از کتاب¬هایی که در بارۀ سفر نوشته شده¬اند فرق دارد. با خواندن این کتاب متوجه خواهید شد که گاهی وقت¬ها حتی یک پیاده¬روی ساده در خیابان¬های اطراف محل زندگی¬تان هم می¬تواند به اندازۀ یک سفر دور و دراز روی زندگی¬تان تأثیر بگذارد، یا گاهی حتی می¬توانید در اتاق‌تان بمانید و به جای جسم، ذهن‌تان را به پرواز درآورید تا به جاهای مختلف سرک بکشد، کاری که مارسل پروست کرد و نتیجه¬اش شد نوشتن شاهکاری به نام در جست‌وجوی زمان از دست رفته.
 سفر کردن دیدگاهی جدید در بارۀ سفر و مسافرت به شما می-دهد، چنان متفاوت که ممکن است بعد از خواندش تصمیم بگیرید بلیت‌تان را به مقصد پاریس کنسل کنید و به جایی در دوردست-های آمریکای جنوبی بروید، یا اصلاً در خانه بمانید و به خواندن این کتاب بسنده کنید.

ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

122

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

موسسه مدرسه زندگی

مترجم

نادیا فغانی

ناشر

انتشارات هنوز

نوبت چاپ

2

تاریخ چاپ

1402

موضوع

روانشناسی

شابک

9786227255898

نظرات

captcha Refresh

کتاب های مشابه