این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب تصوف و ساختارشکنی

کتاب تصوف و ساختارشکنی

انتشارات پارسه

قیمت: 195,000 تومان

دریدا فیلسوفی یهودی و فرانسوی است و ابن عربی فیلسوفی اندلسی و مسلمان. یکی متعلق به قرن بیستم است و دیگری متعلق به قرن سیزدهم دریدا شاگرد منتقد هایدگر و هم‌آواز با فوکو است و ابن عربی شاگرد شیوخ اندلسی و مقدم بر مولانا.
دریدا را به ساختارشکنی می‌شناسند. یک فیلسوف معاصر او گفته است “من نمی‌دانم منظور دریدا از این کلمه چیست؟ و اگر از خود دریدا در احوال گوناگون چنین پرسشی می‌شد، شاید پاسخ‌هایی بس متفاوت به آن می‌داد.” سعی دریدا این بود که خواننده خویش را به متن و موقف نویسنده متن آشنا کند. این کوشش دریدا را شاید بتوان در متنی که نویسنده خود مدعی است که نگارنده متن است، دریافت اما ابن عربی می‌گوید متن از او نیست بلکه از دیگری است و این همان ماجرایی است که در حوزه دین به نام وحی می‌شناسند.
مترجم کتاب می‌نویسد: “مشخص است که ابن عربی با دریدا در یک سلک نمی‌گنجند و هزاران سال نوری از هم فاصله دارند اما هر دو در بیان عقاید خویش دچار حالتی گشتند که بسیار به هم شبیه است و در وصف این حالت، چنان تعابیری به کار برده‌اند که هر یک یادآور دیگری است.”
این کتاب متشکل از چهار فصل است: فصل اول؛ قید عقل مخالفت صوفیانه/ ساختارشکنانه با عقلانیت، فصل دوم؛ لذات حیرت نظریه دریدا و ابن عربی درباره حیرت و سردرگمی، فصل سوم؛ فرزانگان کتاب معنای ابدیت در هرمنوتیک صوفیانه و مکتب ساختارشکنی، فصل چهارم؛ چشیدن طعم سرّ و و ژرفنایی سرّ از نظر ابن عربی و دریدا.

ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

252

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

یان الموند

مترجم

فریدالدین رادمهر

ناشر

انتشارات پارسه

نوبت چاپ

5

تاریخ چاپ

1401

موضوع

فلسفه

شابک

5 - 36 - 5733 - 600 - 978

نظرات

captcha Refresh

کتاب های مشابه