ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

معرفی رمان : شروع کتابخوانی با بهترین رمان های جهان

معرفی رمان : شروع کتابخوانی با بهترین رمان های جهان
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/08/14 1 نظر

حتی اگر چندان هم اهل کتاب خواندن نباشید، رمان می‌تواند شما را جذب کند. رمان‌ها داستان‌هایی هستند که از دل روزگار ما و زندگی آدم‌های مختلف در سرزمین‌های متفاوت می‌آیند. اگر می‌خواهید برای نخستین بار در عرصه‌ی کتابخوانی قدم بگذارید، بهتر است این سفر پرماجرا را با رمان شروع کنید.

چرا تصمیم گرفته‌ایم به معرفی رمان بپردازیم؟

افراد بسیاری دوست دارند کتاب بخوانند. اما شاید بارها کتابی را در دست بگیرند و زمین بگذارند. موثرترین راه چاره برای این افراد، خواندن رمان است.چرا رمان؟ اگر دوست دارید دلیل آن را بدانید نگاهی به ادامه‌ی این مطلب بیندازید. در آن صورت خواهید دید که رمان چگونه به شما کمک می‌کند به یک کتابخوان قدر و بی‌رقیب تبدیل شوید. همه‌ی راه‌های دیگر را کنار بگذارید و تنها دست به دامان رمان شوید.

با رمان به دنیای کتابخوانی قدم بگذارید

کتاب روح آدمی را جلا می‌دهد. جای تعجب است اگر کسی این حقیقت را نداند. آنان که می‌دانند، می‌خوانند و آنان که می‌خوانند می‌دانند. احتمالا در اطراف شما هم کسانی هستند که می‌پرسند چطور می‌توانم کتاب بخوانم؟ از کجا شروع کنم؟ چطور به کتاب علاقه‌مند شوم؟ آیا کسی هست که در معرفی رمان من را راهنمایی کند؟ حتی ممکن است روزگاری خودتان نیز چنین سوال‌هایی را از دوستان کتابخوان خود پرسیده باشید.

یکی از بهترین راه‌کارها برای راهنمایی این دسته از افراد، معرفی رمان به آنهاست. قطعا پیشنهاد مطالعه‌ی کتاب‌های سنگین فلسفی برای کسی که در آغاز مسیر کتابخوانی است، منطقی به نظر نمی‌رسد. ( گرچه تیم کتاب وب برای کسانی که فلسفه نیز علاقه دارند و نمی‌دانند مطالعه آن را از کجا شروع کنند نیز برنامه مطالعاتی ترسیم کرده است) درست در چنین نقطه‌ای برتری ادبیات کاملا محسوس است. اما ادبیات نیز خود زیرمجموعه‌هایی دارد. همان‌طور که کتاب‌های فلسفی را نمی‌توانید به هرکسی پیشنهاد دهید، در خصوص کتاب‌های شعر هم همین‌ قضیه صادق است. باید در معرفی رمان دقت لازم را داشت. 

 

حالا که از رمان گفتیم، مسئله‌‌ی دیگری نیز پیش می‌آید. شاید یکی بپرسد این‌همه کتاب رمان ایرانی و رمان خارجی نوشته شده است؛ کدام را باید برگزید؟‌ حقیقتا چنین پرسشی کاملا به جاست و معرفی رمان یک فرآیند بسیار پیچیده و سخت است. اگر سری به فروشگاه‌های فیزیکی و یا اینترنتی کتاب بزنید، تنها نگاه کردن و بررسی قفسه‌ی کتاب‌های رمان می‌تواند شما را چندین ساعت مشغول کند. عناوین منتشر شده در این حوزه فراوان هستند. معرفی رمان برای شروع کتابخوانی چندان هم کار آسانی نیست اما تیم تحقیق و مطالعه کتاب وب با توجه به سلیقه جمعی و در نظر گرفتن همه شرایط موجود مسیر مطالعاتی را برای رمان خواندن شما مشخص کرده است که در انتهای این مسیر شما به یک رمان‌خوان قدر و بیرقیب تبدیل می‌شوید به شکلی که خود شما می‌توانید در زمینه معرفی رمان برای خود کرسی تهیه کنید.

یکی از سیاست‌های تیم تحقیق کتاب وب برای معرفی رمان انتخاب بهترین رمان های دنیا در مسیر مطالعاتی شما بود تا علاوه بر آشنا شدن با رمان خواندن و قدم گذاشتن در وادی کتاب خواندن، به شکلی همزمان با برترین و بهترین رمان های جهان و نویسندگانشان و سبک نوشتاریشان آشنا شوید. تا اینجای کار به نظر می‌آید تیم تحقیق کتاب‌وب کلید حل مشکل  معرفی رمان را پیدا کرده است .
 

رمان های معروف، کلید حل مشکل 

برای این‌که سر در گم نشوید، به سراغ کتاب‌هایی می رویم که امتحان خود را پس داده‌اند. داریم از بهترین رمان‌های دنیا حرف می‌زنیم. چند نفر را می‌توانید پیدا کنید که آثار تولستوی، چخوف، بالزاک، همینگوی و نویسنده‌های وطنی مثل جمال‌زاده، بزرگ علوی و یا جلال آل احمد را خوانده باشند و لذت نبرده باشند؟‌

زمانی که یک رمان را در دستان خود می‌گیریم، نویسنده به شما خوش‌آمد می‌گوید و دست شما را می‌گیرد. دعوت‌تان می‌کند تا با او به سفر بروید. سفری لابلای سطر به سطر کلمات. چنان با کتاب خو می‌گیرید که گاه زندگی واقعی را از یاد می‌برید. اصلا شاید هنگام رد شدن از خیابان، دخترک توی کتاب را ببینید که همراه با مادرش از مقابل شما می‌گذرد. می‌بینید؟ رمان این‌گونه در فکر و ذهن و جان شما نفوذ می‌کند. این‌طور می‌شود که به محض تمام کردن کتاب اول، دلتان می‌تپد برای خواندن یک کتاب جدید و پیشنهاد بعدی کتاب وب.

دست روی رمان های معروف می‌گذاریم. کتاب‌هایی که شاید تاکنون فقط اسمشان را شنیده باشید. اصلا شاید کنجکاو باشید که چرا بربادرفته این‌قدر معروف است؟‌ یا همینگوی در پیرمرد و دریا چه گفته که هنوز هم جاودان است؟ وداع با اسلحه چه دارد که این‌قدر هوادار دارد؟ چرا کسی گل‌محمد کلیدر را از یاد نمی‌برد؟ این‌ها همه دلایلی هستند که شما را به سمت رمان می‌کشند.

 

چگونه رمان بخوانیم؟

حتی با وجود رمان های معروف هم ممکن است برخی از افراد هم‌چنان نتوانند جذب کتاب خواندن شوند. فکر می‌کنید مشکل کجاست؟ در هر حال، مطالعه به ویژه از نوع ادبیات و رمان نیازمند آن است که حواس خود را کاملا به داستان معطوف کنید. وگرنه مجبور می‌شوید به عقب برگردید و این بازگشت به عقب موجب ایجاد وقفه در روند مطالعه می‌شود. اگر هم‌دانید که چگونه باید رمان بخوانید هیچ ایرادی ندارد... ما این مشکل را برای شما حل خواهیم کرد.

مهم است که کتاب را بخوانید و درک کنید. درست است که گفتیم رمان مانند کتاب‌های فلسفی سنگین نیست (هرچند رمان‌های فلسفی معروفی هم وجود دارند که حقیقتا خواندن آن‌ها کار هر کسی نیست)، اما این حرف به آن معنا نیست که خواندن رمان نیاز به تمرکز ندارد. اینکه چگونه هنگام رمان خواندن متمرکز باشید را نیز به شما خواهیم گفت.

کلام پایانی در معرفی رمان

در این‌که کتاب خواندن انسان را به آرامش می‌رساند شکی نیست. خوشا به حال کسانی که به این آرامش می‌رسند و از آن لذت می‌برند. وقتی کتاب می‌خوانید، چنان غرق آن می‌شوید که شاید اطرافیان‌تان دوست داشته باشند جای شما باشند و این حس بی‌نظیر را تجربه کنند.  از این پس با معرفی رمان شما می‌توانید صاحب و دارنده این حس خوب باشید. در ادامه این نوشته به اختصار هر کتاب رمانی را که هر هفته به شما معرفی خواهیم کرد به لیست رمان هایی که برای شروع مطالعه به آن‌ها نیاز دارید اضافه خواهیم کرد.

نظرات

captcha Refresh
آزاده وکیل زاده
۱۳۹۹/۱۰/۲۵۰۴
پاسخسایت ارزشمندی دارین. فضای دوست داشتنی و صمیمانه ای داره و حس خوبی میده. همه چیز سر جاشه و دسترسی به همه امکانات بسیار راحته. خرید کتاب هم راحته البته زمان رسیدن یکم طولانیه. همکارانتون هم خیلی خوب پاسخگو هستند. روی هم رفته عالی هستین. همین روند رو ادامه بدیم. پایدار و موفق باشین

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 3

آخرین محصولات