این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب سکونت شاعرانه

کتاب سکونت شاعرانه

انتشارات نیلوفر

قیمت: 75,000 تومان

سال 2020 دویست و پنجاهمین زاد سال فردریش هُلدرلین، شاعر رمانتیک آلمانی است. سکونت شاعرانه ،(بیست‌وچهار شعر همراه تحریر سوم از نمایش‌نامه‌ی مرگ امپدوکلس) چهارمین کتاب شعر از فردریشهلدرلیت است که به فارسی برگردانده‌شده‌است. 
فریدریش هلدرلین در سال 1770 و در لائوفن، شهر کوچکی در جنوب غربی آلمان و در منطقه کوهستانی اشواب در ساحل رود نکار به دنیا آمد. نخستین دوره سرایندگی فردریش هلدرین از سال 1784 تا 1795 است. در این دوره، شعرهای نابش دارای بخش‌بندی دید افلاطونی-مسیحی است. موتیف اصلی شعرهای  او در این دوره، بی‌وطنی انسان برخاک، بی‌فرجامی کار و کوشش و ناامیدی است. مسیحیت فردریش هلدرین همیشه از نگرش‌های کیش پی‌تیسم تاثیرگرفته و درقرن هفدهم و هجدهم از بطن پروتستانیسم برمی‌آید.
به گفته فردریش هلدرلین: شاعران بیش از همه در آغاز یا فرجام دوران های جهانی تاریخ است که ظهور کرده‌اند. ملت‌ها با سرود از آسمان کودکی خود به زندگی کنش‌گرانه‌شان به سرزمین فرهنگ پا می‌گذارند؛ و با سرود است که از این سرزمین به زندگی نخستین خود باز می‌گردند. هنر، گذار انسان است از طبیعت به فرهنگ و از فرهنگ به طبیعت.
اما دوره‌ای که اشعار مهم فردریش هولدرین پدید آمده‌اند از سال 1796 تا 1806 بوده‌است. تلاش‌های بسیارزیاد  فردریش هلدرین در راه این‌که رویدادهای سرخود تاریخ را از دیدگاه آرمانی شعرهای این دوره‌اش به درون روندی برخوردار از مفهوم در آورد، سرانجام به بن‌بست روحی او می‌انجامد. چشم‌اندازهای خالی از انسان موضوع شعرهای گاه و بی‌گاه فردریش هلدرین در این دوره از زندگی‌اش می‌شود که همراه با جنون است.  این گزیده اشعار او از این دوره از سرایندگی او انتخاب و ترجمه شده‌است.

 

ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

208

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

فریدریش هلدرلین

مترجم

محمود حدادی

ناشر

انتشارات نیلوفر

نوبت چاپ

1

تاریخ چاپ

1398

موضوع

نقد و نظریه

شابک

9786226654180

نظرات

captcha Refresh

کتاب های مشابه