این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

مرتب سازی :

ویکتور فرانکل کیست؟

ویکتور فرانکل، روانپزشک و عصب‌شناس نام‌آشنای قرن بیستم، در 26 مارس 1905 در وین اتریش دیده به جهان گشود. وی با بنیان‌گذاری مکتب لوگوتراپی (معنادرمانی)، شیوه نوینی را در علم روانشناسی بنا نهاد. کتاب انگیزشی انسان در جستجوی معنا، معروف‌ترین اثر ویکتور فرانکل است که به چگونگی شکل‌گیری مکتب معنادرمانی از دل فاجعه‌آمیزترین شرایط انسانی می‌پردازد.
ویکتور فرانکل مدرک دکترای روانپزشکی و عصب‌شناسی خود را از دانشگاه وین اخذ کرد. وی آن‌چنان شیفته علم روانشناسی بود که در سن نوجوانی در کلاس‌های شبانه بزرگسالان شرکت می‌کرد و به علم‌آموزی می‌پرداخت. تمرکز اصلی ویکتور فرانکل، کمک به افرادی بود که از افسردگی شدید رنج می‌برده و انگیزه خودکشی در سر داشتند.

ویکتور فرانکل در خلال جنگ جهانی دوم به همراه والدین، همسر و برادر خود دستگیر شده و روانه اردوگاه‌های کار اجباری شد. فرانکل در غیر قابل تصورترین شرایط انسانی، افرادی را که از افسردگی شدید رنج می‌بردند تشویق می‌کرد تا به یاد خاطرات و لحظات خوش زندگی خود باشند و جان خود را به هدفی والاتر از زنده بودن خود گره بزنند.
ویکتور فرانکل معتقد بود زندگی انسان حتی در غیرانسانی‌ترین شرایط ممکن نیز معنا و هدفی دارد و هرگاه انسان بتواند چرایی زندگی‌اش را بیابد، با هر چگونه‌ای می‌سازد. از دیدگاه ویکتور فرانکل، اگر انسان بتواند معنا و مفهومی برای زندگی خویش بیابد، آنگاه رنج‌ها و سختی‌های مسیر زندگی نیز برای او معنادار می‌شوند.
کتاب انگیزشی انسان در جستجوی معنا، یک کتاب روانشناسی بی‌نظیر نیز محسوب می‌شود که امید تازه‌ای را در دلِ خستگان زنده می‌کند. ویکتور فرانکل علاوه بر این کتاب انگیزشی، چند کتاب روانشناسی دیگر نیز نوشته است. دو کتاب روانشناسی او با عناوین «آری به زندگی» و «روان‌درمانی و اگزیستانسیالیسم» به فارسی برگردانده شده‌اند.
با کتاب وب می‌توانید خرید کتاب انسان در جستجوی معنا و دو کتاب انگیزشی دیگر ویکتور فرانکل را به سادگی هر چه تمام‌تر انجام دهید و کتاب‌های خود را به‌صورت کاملاً رایگان درب منزل تحویل بگیرید. با خواندن کتاب‌های ویکتور فرانکل، به زندگی خود معنایی تازه ببخشید.
 

مشاهده بیشتر
فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا