این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب نمایندگان امر نمایندگان کلام

کتاب نمایندگان امر نمایندگان کلام

انتشارات امیرکبیر

قیمت: 320,000 تومان

در این کتاب سعی شده بیشتر نوشته ها، روایت ها و گزارش های مستقیم و غیر مستقیم با کانون نویسندگان بررسی شود. به علاوه دوازده هزار برگه سند منتشر نشده شامل پرونده های افراد و گروه های مختلف از نظر گذشته و استفاده شده است. سرنخ های اولیه تمام یافته ها از گفته ها و نوشته های خود اهالی کانون بوده و اسناد منتشر نشده فقط به منظور تکمیل تاریخچه به کار رفته است.
کتاب شامل چهار بخش و یک موخره و یک پیوست است.
در بخش اول که از سال 1345 شروع  و در سال 1346 ختم می شود به زمینه های شکل گیری کانون نویسندگان و فعالیت های اهالی ای می انجامد که به ایجاد این کانون منجر شده است.
بخش دوم که شامل سال های 1348،1347 و 1349 است، از اولین جلسات کانون تا آخرین روزهای دورهم نشستن رسمی نویسندگان و شاعران بررسی شده است.
بخش سوم یک بررسی کلی بین سال های 1350 تا 1355 است که به دلیل نبود تشکلی به نام کانون نویسندگان مسیر دیگری در نظر گرفته شده است؛ از اسناد موجود، روایت هایی استخراج و انتخاب شده است که شامل بررسی پرونده های شخصی اشخاص، خاطرات و روایت هایی است که از این دوران درباره تنی چند از اهالی قلم وجود دارد.
بخش چهارم شامل سال های 1356 تا 1357 می شود. این بخش به بررسی فعالیت های آشکار و پنهان کانون نویسندگان و اهالی آن در آستانه انقلاب 1357 می پردازد و موخره کتاب هم با اشاره جزئی به وقایع سال 1358 نگاهی داریم به جریان اخراج اعضا ی حزب توده و...
( فروشگاه اینترنتی آثار بوک )
چکیده کتاب نمایندگان امر نمایندگان کلام :  این کتاب، روایتی است که بر اساس اسناد حکومت پهلوی، خاطرات، گفته ها و نوشته های اعضای کانون نویسندگان ایران از سال 1345 تا 1357 تعریف می شود


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

796

نوع جلد گالینگور

مشخصات فنی

نویسنده

آراز بارسقیان

مترجم
ناشر

انتشارات امیرکبیر

نوبت چاپ

1

تاریخ چاپ

1400

موضوع

تاریخ ایران

شابک

9789640021811

نظرات

captcha Refresh

کتاب های مشابه