این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب تخت جمشید

کتاب تخت جمشید

انتشارات علمی و فرهنگی

قیمت: 3,500,000 تومان

کتاب حاضر گزارشی است از نتایج کاوش های گروهی از ایران شناسان و باستان شناسان برجسته همچون جیمز هنری برسد، ارنست هرتسفلد، واریش اشمیت که در خلال سال های 1310 تا 1318 در آثار و ابنیه باستانی ایران در محوطه تخت جمشید دست به کاوش زده بودند. در این مجلد نتایج کاوش ها در صفه تخت جمشید و محوطه مقدس نقش رستم و تپه استخر در معرض دید خوانندگان قرار گرفته و نیز تصاویر مستندی از بناها و حجاری ها و سنگ نبشته هایی که تا آن زمان در محوطه تخت جمشید یافته شده بود فراهم آمده است .
کتاب تخت جمشید از دو جهت حائز اهمیت و در خور توجه است: یکی اینکه مستندی است روشمند از حاصل سال ها کار و تلاش گروهی از ایران شناسان و باستان شناسان سرآمد و زبده و دیگر این که ترجمه و تولید این کتاب در تاریخ صنعت نشر کتاب و کتاب پردازی نوین ایران خود کاری بوده سترگ و ستودنی به گونه ای که بی اغراق و به گواه اهل خبره این کتاب هم خود به اثری یادمانی در تاریخ نشر ایران بدل شده است.
تخت جمشید کتابی است سترگ در باره یکی از شکوهمندترین آثار تاریخ بشری، حاصل تلاش های چند نسل از زنان و مردان بزرگ که دل در گرو حفظ میراث بشر داشته اند نه در طلب نابود ساختن و به فراموشی سپردن هر آن چه آفریده بشر است.

ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب

رحلی

تعداد صفحه

720

نوع جلد گالینگور

مشخصات فنی

نویسنده

اریش ف اسمیت

مترجم

عبدالله فریار

ناشر

انتشارات علمی و فرهنگی

نوبت چاپ

3

تاریخ چاپ

1401

موضوع

تاریخ

شابک

9786222770723

نظرات

captcha Refresh

کتاب های مشابه