ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب وب / محصولات / کتاب ها / فلسفه / خرید کتاب روایت و ذهن نویسا با ارسال رایگان
خرید کتاب روایت و ذهن نویسا با ارسال رایگان

خرید کتاب روایت و ذهن نویسا با ارسال رایگان

انتشارات علمی و فرهنگی

28,000 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 0 از 0 رای

چرا روایت در حیات انسانی مهم است؟ اساساً روایت چه هست و چه نیست؟ ربط آن به نوشتن چیست؟ آیا روایت امری است صرفاً خیالی؟ تفکیک میان خیال و واقعیت چگونه ممکن است؟ و سرانجام آنکه روایت چگونه در ما می‌زید، باورهایمان را می‌سازد و در تعیین شکل و شیوۀ زندگی‌مان کارگر است؟
اینها پرسش‌هایی است که نویسنده در این کتاب طرح کرده، آنها را مبنای انسجام کتاب و فصل‌بندی قرار داده و کوشیده است ضمن بررسی آنها برای هر یک پاسخی بیابد. در آغاز در تعریف روایت مؤلف تلاش کرده به تصویری دست یابد برآمده از توصیف؛ حاصل آنکه ذکر مثال‌ها، نقل متن و به‌ویژه لحن مبتنی بر گفتگوی نویسنده، خواننده را قادر به فهمی عینی از موضوع کتاب خواهد نمود که واجد فاصله‌ای چشمگیر با حد و رسم‌ها و تعریف‌های انتزاعی است.
هدف نویسنده این بوده است که کسی که می‌خواهد در مورد روایت بداند و احتمالاً می‌نویسد یا دوست دارد بنویسد، چیزهای خوبی در مورد روایت بداند و علاوه بر یک تصویر عام، یک مشت سرنخ برای بیشتر خواندن و بیشتر دانستن هم گیرش بیاید. آمدن اصطلاح‌ها و پانویس‌ها اغلب، به قول معروف در اکل میته و برای دادن این سرنخ‌ها بوده است، نه به قصدی دیگر مثل تلاش برای ترساندن یا سرکوب مخاطب.
وی در فصلی دیگر نشان داده است که ذهن چطور روایت می سازد و چطور می توان از دانسته ها در باب روایت به یک نظریۀ ذهن نوتر و مفیدتر دست یافت. تببین اهمیت انکارناپذیر و بنیادی روایت در حیات انسانی موضوع دو فصل میانی کتاب است؛ چطور روایت هویت فردی و هویت جمعی ما را می سازد. و درنهایت روایت چگونه به ما کمک می کند شیوه هایی برای زندگی و فکر خود بیابیم.
نویسنده از اهمیت جسم یا بدن در روایت غافل نشده است و با اشاره به بیماری و آسیب جسمی، به منزلۀ یکی از ناب ترین سرچشمه های رخ دادن واقعه های غیر منتظره، در فصلی دیگر در روایت پزشکی پرداخته است. سرانجام در پایان نویسنده می کوشد به شما ایده بدهد که چگونه بیان روایی خودتان را بسازید.

ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

266

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

کوروش علیانی

مترجم
ناشر

انتشارات علمی و فرهنگی

نوبت چاپ

1

تاریخ چاپ

1399

موضوع

فلسفه

شابک

9786004368049

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه
,