این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب نامه به پدر

کتاب نامه به پدر

انتشارات نگاه

قیمت: 85,000 تومان

خانواده‌اى که کافکا در آن پرورش یافت، پدرى مستبد، مادرى خرافى و خواهرانى معمولى داشت. کافکا از پدرش حساب مى‌برد، مى‌ترسید و تمام دوره‌هاى زندگى‌اش را زیر سایه‌ى وحشت از پدر گذراند.

هرمان کافکا بازرگانى خودساخته و تنومند، قوى‌بنیه، پرسروصدا و فرانتس کافکا نویسنده‌اى باریک‌اندام و حساس و روشن‌فکر بود که بیش‌تر عمر خود را در زادگاهش، پراگ، گذراند. اگرچه کافکا بسیار پرانرژى و بنا به گفته‌ى دوستانش، آرام و مسحورکننده بود، هیچ‌گاه موفق به بیرون آمدن از زیر یوغ پدر و فرار از خودعداوتى او نشد. البته

بعدها در زندگى‌اش به انواعِ گوناگون رژیم‌هاى سلامتى براى بالابردن قدرت جسمانى‌اش روى آورد.

در برابر پدر احساس حقارت مى‌کرد و همیشه با مخالفتِ پدرى مواجه بود که نوشتن را اتلاف وقت مى‌دانست.

پدر هیچ‌گاه به این‌که به پسرش یأس و نومیدى مى‌آموزد، توجه نکرد. تفکر پدر و خانواده بافت بسیارى از آثار کافکا را چه به‌صورت مستقیم و چه به‌صورت انتزاعى تشکیل داده است. پدر دکان‌دارى منفعت‌طلب بود با افکارى پدرسالارانه که چیزى را نمى‌پرستید جز کامیابى مادى و پیشرفت اجتماعى، مستبدى نفرت‌انگیز. کافکاى پدر در وُسک، روستایى منحصرآ یهودى‌نشین، در پنجاه مایلى جنوب پراگ بزرگ شد. پدرش، جاکوب، قصاب تشریفات مذهبى شهر بود، شغلى که خانواده به‌سختى از آن گذران زندگى مى‌کرد، و آنان قادر به تهیه آن تجملاتى که بعدها هرمان توانست براى فرانتس تهیه کند، نبودند. زمانى که هرمان آن‌قدر بزرگ شده بود که قادر به ارابه کشیدن شد، کارش این شد که اغلب در شرایط آب‌وهوایى بد، گوشت پاک را به مناطق دور برساند. شاید در نتیجه این سبک زندگى مشقت‌بار، هرمان آموخت پسربچه‌اى قوى باشد و از همان اوان کودکى دریافت که از زندگى چیزى بیش‌تر از این مى‌خواهد. در سن چهارده‌سالگى خانه را ترک گفت، در نوزده‌سالگى به ارتش ملحق شد و در سال  1882 سرانجام به‌شکل شراکتى تجارت را شروع کرد و تجارت‌خانه‌اى را افتتاح کرد. همان سال با ژولى لووى آشنا مى‌شود و ازدواج مى‌کند.

مادر کافکا در خانواده‌اى یهودی‌ـآلمانى در محیطى نسبتآ مرفه بزرگ شده بود، که بعد از ازدواج به‌شدت تحت‌تأثیر و نفوذ شوهر مردسالارش بود تا حمایت کردن و هواخواهى از فرزندان و فرانتس.


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

104

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

فرانتس کافکا

مترجم

الهام دارچینیان

ناشر

انتشارات نگاه

نوبت چاپ

6

تاریخ چاپ

1402

موضوع

نامه‌های آلمانی، ادبیات

شابک

978-964-351-310-8

نظرات

captcha Refresh

کتاب های مشابه