ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب وب / محصولات / کتاب ها / فلسفه / خرید کتاب کیرکگور (راهنمای سرگشتگان) با ارسال رایگان
خرید کتاب کیرکگور (راهنمای سرگشتگان) با ارسال رایگان

خرید کتاب کیرکگور (راهنمای سرگشتگان) با ارسال رایگان

انتشارات علمی و فرهنگی

29,000 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 0 از 0 رای

کتاب «کیر کگور» که در قالب مجموعه راهنمای سرگشتگان انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است در واقع مقدمه ای راهگشا به اندیشه این متفکر مسیحی است که در فصل نخست خود با مروری بر زندگی نامه وی آغاز می شود و آثار و زندگی او را مرور می کند. کتاب در دومین فصل خود اما به مرور سبک ادبی او وارد می شود روش های ارتباط گیری وی را مورد توجه قرار می دهد.

کتاب در سومین فصل خود به بررسی نقد کگور به هگل وارد می شود که بستر اصلی فلسفه کگور به شمار می رود. او در اکثر متونش به شکلی جدلی به هگل حمله می برد و البته این نوع برخورد نمایی از تأثیر هگل بر کگور را نیز به نمایش می کشد. هر چند که به نظر می رسد نقدهای کگور بر هگل بیشتر متکی بر درس گفتارهایی بوده که در دانشگاه درباره او دریافت کرده و نه خوانش متون هگل.

در فصل چهار کتاب مفهوم «انفسیت» یا «subjectivity» در اندیشه کگور مورد توجه قرار گرفته است. کگور این مفهوم را معادل حقیقت می داند و آن را نوعی باشندگی اصیل و مومنانه می پندارد. او از این رهگذر و برای شرح این مفهوم به بازخوانی مفهوم مسیحی گناه نیز می پردازد و در ادامه کتاب نیز در فصل پنجم خود با توجه به همین مساله وارد موضوع نگاه الهیاتی اندیشه او می شود.

این فصل با توضیح معنای گناه در اندیشه او آغاز و ایده او درباره این مفهوم که همه انسان ها به نوعی گناهکار هستند را شرح می دهد. کتاب در ادامه نیز به تحلیل های او از گناه که در کتاب های مفهوم اضطراب و بیماری به سوی مرگ بیان شده است ورود پیدا می کند.

فصل های ششم و هفتم کتاب شرحی است از دو کتاب مشهور کگور با عناوین ترس و لرز و پاره های فلسفی. کگور در کتاب ترس و لرز سعی کرده با استفاده از داستان ابراهیم و اسحاق در کتاب مقدس با تفسیر هگل از ایمان دینی جدال کند.

این کتاب خاتمه خود را نیز به طرح برخی تاملات اخلاقی در باب اندیشه این متفکر اختصاص داده است و درباره تأثیر او بر فلاسفه پس از خود نیز سخنی به میان آورده است.

 

ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

225

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

کلیر کارلایل

مترجم

محمدهادی حاجی بیگلو

ناشر

انتشارات علمی و فرهنگی

نوبت چاپ

1

تاریخ چاپ

1398

موضوع

فلسفه

شابک

9786004365949

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه
,