ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب وب / محصولات / کتاب ها / عمومی / کتاب یرژی گروتفسکی
کتاب یرژی گروتفسکی

کتاب یرژی گروتفسکی

انتشارات سبزان

64,000 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 0 از 0 رای

تجربه کردن، یورش بردن بر ناشناخته است. اتفاقی که پس از وقوع می توان چارچوب هایش را مشخص کرد. تئاتر تجربی در پی پژوهش شکل های تازه و مفاهیم نو و حتا ارتباطی نو است. این تئاتر از نظر زیبایی شناسی به دنبال شکل های انقلابی است و اینگونه، هنر نمایش را از ریشه مورد پرسش قرار می دهد و درباره ی اهمیت وجودی و کارکردهای آن به یک تعریف، منطبق بر روزگار خود دست پیدا می کند.
بسیاری از منتقدین، گروتفسکی را شاخص ترین هنرمند تئاتر تجربی جهان می دانند. او در تمام دوران کاری خود، کاوشگرانه به دنبال یافتن پاسخی برای این پرسش بود که «تئاتر چیست؟ و چه کار کردی دارد؟» او پس از سال ها تحقیق و پژوهش و مطالعه دریافت که تئاتر می تواند بدون گریم، لباس، دکور، حتا صحنه، نورپردازی و تأثیرات صوتی وجود داشته باشد، اما بدون رابطه ی بین تماشاگر و بازیگر نه. او این رابطه ی اساسی، این مواجهه را «تئاتر بی چیز» نامید.
از نظر گروتفسکی، بازیگر همچون راهبی مقدس است که یک مناجات دراماتیک می آفریند و تماشاگر را به درک این تجربه هدایت می کند. او بر این باور بود که هدف تئاتر، این است که از حدود مرزهای ما فراتر رود، محدودیت ها را کاهش دهد، خلأهای ما را پر کند و ما را به کمال برساند. این کتاب مروری بر زندگی هنری، مراحل کاری، تمرینات و مطالعات تئاتر و فراتئاتر یرژی گروتفسکی است.


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب
تعداد صفحه
نوع جلد

مشخصات فنی

نویسنده

جیمز اسلوویاک

مترجم

رضا دادویی

ناشر

انتشارات سبزان

نوبت چاپ

1

تاریخ چاپ

1400

موضوع

زندگینامه

شابک

9786001176036

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه