ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد خرید کتاب با ارسال رایگان به سراسر کشور : کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

خرید کتاب با ارسال رایگان به سراسر کشور : کتاب وب / محصولات / کتاب ها / هنر و سینما / قیمت، معرفی، ارسال رایگان و خرید کتاب فضا به مثابه پشتیبان
قیمت، معرفی، ارسال رایگان و خرید کتاب فضا به مثابه پشتیبان

قیمت، معرفی، ارسال رایگان و خرید کتاب فضا به مثابه پشتیبان

انتشارات چشمه

60,000 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 0 از 0 رای

روایتِ این کتاب از بیابانی از احساس خالصِ مالویچ شروع می‌شود و با گذر از اتوپیای کانستراکتیویسم، برنامه‌ای را دنبال می‌کند که هدفش تجربه‌پذیر ساختن پدیده‌ی خالص است: «نور و فضا»، جنبش دهه‌ی 1960 گروهی از هنرمندان کالیفرنیای جنوبی که فهم متفاوتی از هنر را پیشنهاد می‌کنند. هنر آن‌ها نه کمّی، بلکه کیفی است و این «کیفیت» احساس و ادراک می‌شود. این جریانی از هنر است که در مقابل مفهوم (کانسپت)، ادراک (پِرسپشن) را می‌نشاند و با حساس ساختن حواس، به دنبال تجربه‌ی خود واقعیت است نه بازنماییِ آن؛ این هنر به چیزی فراتر از ماده دست می‌یابد که حتی شروع و پایانی هم ندارد.

کتاب در فصل اول به بازگفت کانستراکتیویسم در مقام هنرِ ادراک می‌پردازد و بینش بنیادکاوانه‌ی آن را رویکردی پدیدارشناسانه (اندیشیدن به ساختار پدیده‌ها) برمی‌شمارد؛ و با تعریف پدیدارشناسی به عنوان «رفتن به سراغ سرآغازهای هر شناختی»، در فصل دوم برخی از مهم‌ترین هنرمندان معاصر را معرفی می‌کند که در ایران کم‌تر آشنا هستند. این هنرمندان با فعالیت در طیفِ وسیعی از رسانه‌ها، شکل‌های بیانی متعددی را تجربه کرده‌اند و توانسته‌اند ماهیت هنر را به چالش کشند.


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

310

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

فوآد فراهانی

مترجم
ناشر

انتشارات چشمه

نوبت چاپ

اول

تاریخ چاپ

1397

موضوع

درباره هنر

شابک

9786002298393

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه
,