این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب یادداشت های روزانه محمدعلی فروغی

کتاب یادداشت های روزانه محمدعلی فروغی

انتشارات سخن

قیمت: 450,000 تومان

محمد علی فروغی ملقب به ذکاءالملک یکی از برجسته ترین شخصیت های سیاسی ایران محسوب می شود که شرح زندگانی این بزرگ مرد عرصه ی سیاست از زبان خود او، می تواند قابل توجه بسیاری از علاقه مندان به شرح حال باشد. وی در بیست و شش سالگی درحالی که در عنفوان جوانی و در میانه ی زندگی پر مشغله ای قرار داشت، شروع به یادداشت برداری از وقایع حیات خود نمود و هم اکنون این خاطرات روزانه که مدت هجده سال از زندگی این روشنفکر سیاسی را در بردارد، به صورت اثری مستقل به کوشش پژمان فیروزبخش و محمد افشین وفایی در اختیار خوانندگان قرار گرفته است.

سوای آشنایی با خصوصیات اخلاقی و فکری محمد علی فروغی، این کتاب شرح ساده و بی تکلفی از یک برش تاریخی و اجتماعی کشور ایران نیز محسوب می شود. فروغی چون این یادداشت ها را برای شخص خودش می نگاشته، همه چیز را همان گونه که دیده، بی غل و غش و قید و بند ادبی وارد روزنگار خود کرده و این از نکات مثبت این کتاب محسوب می شود.

خود کتاب به سه بخش اساسی تقسیم می شود. بخش نخست شامل خاطرات فروغی و زندگی خانوادگی و احوالات اجتماعی و سیاسی ایران است که نا تمام مانده است. بخش دوم یادداشت هایی پراکنده از پانزده سال بین سال های هزار و دویست و نود سه تا هزار و سیصد بیست است که گاه موجز و مختصر و گاه طویل و به تفصیل از روزگار سیاسی ایران نوشته شده است. بخش سوم کتاب با نام پیوست ها، شرح ملاقات های فروغی با بزرگان دیگر کشورها و روابط بین المللی اوست.

ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب وزیری
تعداد صفحه

736

نوع جلد گالینگور

مشخصات فنی

نویسنده

محمدعلی فروغی

مترجم
ناشر

انتشارات سخن

نوبت چاپ

8

تاریخ چاپ

1400

موضوع

یادداشت ها

شابک

978-9643727413

نظرات

captcha Refresh

کتاب های مشابه