این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب مرگ کامو

کتاب مرگ کامو

انتشارات نو

قیمت: 120,000 تومان

شصت سال پس از مرگ آلبر کامو، نویسنده و فیلسوف فرانسوی که در یک تصادف رانندگی در 46سالگی کشته شد، اکنون کتاب جدیدی استدلال می‌کند که او توسط جاسوسان کا.گ.ب به تلافیِ سخنانِ ضدشوروی‌ ترور شده است.

جووانی کاتللی، نویسندۀ ایتالیایی، اولین بار نظر خود را در سال 2011 مطرح کرد که در دفتر خاطرات شاعر و مترجم مشهور چک، یان زابرانا، نکاتی را کشف کرده که نشان می‌داد مرگ کامو تصادفی نبوده. اکنون کاتللی تحقیقات خود را در کتابی با عنوان «مرگ کامو» گسترش داده، کتابی که ترجمۀ فارسی آن توسط ابوالفضل الله‌دادی از سوی نشرنو منتشر شده است.

کامو در 4 ژانویۀ 1960 هنگامی‌که ناشر او، میشل گالیمار، کنترل ماشین خود را از دست داد و با یک درخت برخورد کرد، درگذشت. کامو فوراً کشته شد و گالیمار چند روز بعد مُرد. سه سال پیش از آن حادثه، نویسندۀ «بیگانه» و «طاعون» جایزۀ نوبل ادبیات را برای «روشنی بخشیدن به مشکلات وجدان بشر در زمانۀ ما» دریافت کرده بود.

به‌نظر می‌رسید که تصادف ناشی از انفجار یا شکستگی بوده است. هربرت لاتمن در بیوگرافی خود در سال 1978 از نویسنده (کامو) نوشت: «کارشناسان از وقوع آن تصادف در یک جادۀ پهن و مستقیم، جاده‌ای به عرض 30 فوت و با ترافیک کم در آن زمان، متحیر شدند.»

ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

173

نوع جلد گالینگور

مشخصات فنی

نویسنده

جووانی کاتللی

مترجم

ابوالفضل الله‌ دادی

ناشر

انتشارات نو

نوبت چاپ

2

تاریخ چاپ

1401

موضوع

فلسفه

شابک

978-600-490-295-3

نظرات

captcha Refresh

کتاب های مشابه