ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب وب / محصولات / کتاب ها / علم / خرید کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ با ارسال رایگان
خرید کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ با ارسال رایگان

خرید کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ با ارسال رایگان

انتشارات نو

38,000 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 0 از 0 رای

بررسی و معرفی کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ

معرفی این کتاب را با جمله‌ای از یکی از رسانه‌های معتبر در خصوص کتاب بیان کرد شروع می‌کنیم.

هدیه هاوکینگ به بشریت: کتابی که هر فرد متفکر و نگران آینده باید بخواند.

همیشه برای پاسخ به سوالات اساسی که در باره این جهان و قوانین و رازهایش داریم با کمبود منابع رو به رو هستیم. سوالاتی از قبیل وجود خدا، منشا حیات ، سفر در زمان و هر سوال فلسفی- علمی دگیری که می‌تواند ذهن ما را به خود درگیر کند. تا کنون هم پاسخگویی به بیشتر این سوالات را به دین واگذار کرده‌ایم اما اکنون می‌خواهیم منبعی علمی از یکی از دانشمند برترن قرن پروفسور استیون هاوکینگ برای پاسخ به این سوالات به شما معرفی کنیم. کتاب پاسخ‌های کوتاه به پرسش‌هایی بزرگ می‌تواند منبعی علمی-فلسفی برای پاسخ به سوالات اساسی شما در خصوص آغاز هستی و دیگر مسائل بنیادینتان باشد.


معرفی نویسنده کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ: استیون هاوکینگ

 

همانگونه که دیدیم این سوالات از مهمترین سوالات تاریخ بشر در همه دوران‌ها بوده است. سوالاتی که پاسخ به آن ها را گهگاهی فلسفه قبول کرده است، بیشتر مواقع هم این سوالات را با دین پاسخ داده‌ایم اما در عصر حاضر که عصر انقلاب علم در همه زمینه‌های می باشد، پاسخ به این سوالات را در علم جستجو خواهیم کرد و وقتی برای پاسخ سوالات خودمان به علم چنگ می‌زنیم چه کسی بهتر از دانشمندان و متخصصان عرصه علم. وقتی هم که سوالاتی پیرامون کیهان و فلسفه می پرسیم چه کسی بهتر از دانشمند کیهان شناس و فیزیک‌دان برجسته عصر ما پروفسوراستیون هاوکینگ.
پروفسور استیون هاوکینگ فیزیک دان؛ ریاضی‌دان، نظریه پرداز، اختر شناس و کیهان شناس مشهور و معروف زمانه ما ، معروفترین دانشمند پس از انیشتین می‌باشد. شهرت او به خاطر اکتشافات کیهان شناسی عظیمش و تلاش او برای پاسخ به فلسفی ترین سوالات بشر و همچنین عزم و اراده و روحیه اش برای مبارزه با بیماریی مهلک و وحشتناک به نام سندروم نورون حرکتی است. پس از ابتلای این دانشمند به این بیماری در سن 21 سالگی به او گفته شد که فقط 2 سال فرصت زندگی دارد. بیماری باعث تحلیل رفتن عضلاتش می شود و  نهایتاً بعد از 2 سال سیستم تنفسی او را از کار خواهد انداخت. اما دیدیم که این ابر دانشمند  توانست تا سن 76 سالگی با این بیماری زندگی کند و با این بیماری بجنگد.  بیماری او  اسکلروز جانبی آمیوتروفیک نام داشت که یک بیماری عصبی-حرکتی بود که  که او را در انجام هر حرکتی ناتوان می کرد. او نه می‌توانست بنشیند، نه می‌توانست راه برود و نه حتی قادر بود دست و پایش را تکان دهد و یا بدنش را خم و راست کند. او حتی در این اواخر هم به دلیل عمل جراحی که روی حنجره اش انجام داد که باعث شده بود تارهای صوتیش آسیب ببیند توانایی تکلم را هم از دست داده بود. در تمام این مدت این داشنمند به پیشرفت در زمینه های تخصص خود ادامه داد و به عنوان یک رهبر در موضوعات اجتماعی و بشر دوستانه خدمت کرد. هاوکینگ نه تنها توانست پره از بزرگترین مشکلات بشر بردارد بلکه نقش اساسی هم در حل این مشکلات داشت. هاکینگ در این اواخر تمام تمرکز خود را بر روی اساسی‌ترین مشکلات نسر بشر در عصر حاضر منعطف کرد، مشکلاتی نظیر تغییرات اقلیمی،تهدید‌های جنگ اتمی، پیشرفت هوش مصنوعی و ...


مختصری درباره کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ


کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ یک کتاب علمی نوشته استیون هاوکینگ می‌باشد . این کتاب در ایران توسط مزدا موحد به فارسی برگدان شده و در سال 1397 برای اولین بار توسط نشر نو به چاپ رسیده است. کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ همانگونه که از اسمش پیداست به شکلی مختصری به اساسی ترین سوالات تاریخ بشر از زبان استیون هاوکینگ پاسخ می‌هد و برای این سوالات جوابی علمی پیدا می‌کند. سولاتی که پیش از این فقط دین برای پاسخ به آن ها عزمی راسخ داشت اما حال استیون هاوکینگ با سنت شکنی در این زمینه و پاسخ به این سوالات گامی مهم در پررنگ کردن نقش علم برای پاسخ به سوالات علمی- فلسفی انسان ایفا کرد.


کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ چگونه تهیه شده؟


کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ حاصل گلچینی از پاسخ های ژرف ، عمیق و دقیق و قابل فهم استیون هاوکینگ به سوالاتیست که توسط دیگر دانشمندان، رهبران، افراد معروف و یا حتی انسان های معمولی از او پرسیده شده است. در حقیقت این کتاب برگرفته شده از آرشیو شخصی استیون هاوکینگ می‌باشد . هاوکینگ در اواخر عمر خود مشغول تهیه و تدوین این کتاب بود که عمرش برای نهایی کردن آن کفاف نداد و کتاب توسط فرزندان، همکاران و بازماندگان او تکمیل شد.


با هم کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ را ورق بزنیم.


نسخه فارسی کتاب با مقدمه ای از مترجم کتاب: مزدا موحد شروع می شود و بیان می‌کند که نظرات ضد دین کتاب را صرفاً ترجمه کرده است  و  نظرات نویسنده کتاب در خصوص مواردی که با باور عمومی نا‌همخوان است مورد تایید وی هم نیست و ترجمه آن‌ها صرفاً به منظور رعایت امانت در ترجمه بوده است.  موحد پیشنهاد می‌کند که علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی به این اثر همانند سایر کتاب‌ها نگاه کرده و این اثر را با بینشی تحلیلی و انتقادی بنگرند.


در ادامه کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ، ادی ردمین هنرپیشه انگلیسی برنده جایزه اسکار به واسطه بازی  در نقش استیون هاوکینگ در فیلم (نظریه همه چیز) پیشگفتاری را نوشته است. او در این قسمت از کتاب به شرح اخلاقیات خوب و ارزشمند این دانشمند می‌پردازد و در قسمتی از کتاب پس از مرگ استیون درباره‌ی هاوکینگ می‌گوید:


ما ذهنی واقعا زیبا را از دست دادیم. دانشمندی اعجاب انگیز وخنده دارترین کسی که افتخار آشنایی را داشته‌ام! اما همانطور که خانواده اش  در موقع مرگش گفتند، آثار و میراثش زنده خواهد ماند و من با غم و درعین حال با لذتی بزرگ، این مجموعه نوشته های استیون را  که در مباحثی متنوع و محصور کننده تدوین شده است به شما معرفی می‌کنم. امیدوارم از نوشته های او لذت ببرید و به قول باراک اوباما، امیدوارم آن بالا در میان ستارگان به استیون خوش بگذرد.


در ادامه کتاب هم با مقدمه ای از پروفسور کیپ اس تورن : فیزیکدان نظری و متخصص فیزیک گرانشی و اختر فزیک رو به رو می‌شویم که در این بخش از کتاب هم وی به معرفی هاوکینگ و بیان خاطراتش با او می پردازد.
در ادمه تورق کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ با فصلی به نام چرا باید پرسش های بزرگ بپرسیم بر‌می خوریم که در این فصل هاوکینگ به بیان شرح مختصری از زندگیش در دوارن کودکی جوانی ، مواجه‌اش با بیماری، ازدواج ، شرح مختصری از فعالیت های علمی اش و سایر قسمت های زندگی اش می‌پردازد که این فصل را بسیار جذاب می‌کند. مطالعه زندگی نامه یکی از تاثیرگذارترین دانشمندان زمانه می‌تواند چراغ روشنی برای هدایت ما به سمت نور و سعادت باشد.


بعد از مقدمه‌ها به فصول اصلی کتاب می‌رسیم . فصل‌هایی که در آن کیهان شناس بزرگ زمانه به اساسی‌ترین سوالات تاریخ ما پاسخ های علمی و دقیقی می‌دهد . هاوکینگ برای پاسخ‌هایش استدلال‌های اساسی می آورد . عنواین این فصل ها به شرح ذیل است:
1-    آیا خدائی هست؟
2-    چگونه همه چیز شروع شد؟
3-    آیا در کیهان حیات هوشمند دیگری هم هست؟
4-    ایا می توانیم آینده را پیش بینی کنیم؟
5-    داخل یک سیاهچاله چیست؟
6-    آیا سفر در زمان ممکن است؟
7-    آیا زندگی ما در زمین ادامه خواهد یافت.
8-    آیا باید برای سکونت به فضا برویم؟
9-    آیا هوش مصنوعی بر ما چیره خواهد شد؟
10-    چگونه می توانیم آینده را شکل دهیم ؟
از آنجاییکه که مطالعه این فصل‌ها یکی از بهترین تجربیات کتابخوانی تیم محتوای کتاب وب بود از ذکر هرگونه نکته و توضیح در خصوص این فصل‌ها خودداری می‌کنیم تا از جذابیت بسیار زیاد این کتاب برای شما کم نکنیم.  کتاب هم با پی‌نوشتی از لوسی هاوکینگ : دختر هاکینگ پایان می باید.

 چرا باید کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ را بخواینم؟


پیشنهاد  ما این است اگر هرگونه اعتقادی مبنی بر نحوه پیدایش انسان و حیات، وجود یاعدم وجود خدا  و... دارید با مطالعه این کتاب خود را به  چالش بکشید. برای بررسی صحت و سقم نظریات علمی باید با آن ها آشنا بود . کتاب پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ می تواند گامی بزرگ برای درک این مباحث علمی به زبان ساده برای شما باشد. بدیهی است که بسیاری از نظرات این دانشمند با باورهای دینی و سنتی ما همخوانی ندارد اما به منظور پیشرفت در هر زمینه ای باید نظرات مختلف را مطالعه کرد. این کتاب به شما قدرت تحلیل و نقد را می دهد. نقد علومی که آینده از دل آن ها زاده خواهد شد.
  
 


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

192

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

استیون هاکینگ

مترجم

مزدا موحد

ناشر

انتشارات نو

نوبت چاپ

7

تاریخ چاپ

1399

موضوع

علم

شابک

978-600-490-094-2

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه