ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

بهترین کتاب فروشی های تهران : پاتوق کتاب‌خوان‌های تهران کجاست؟

بهترین کتاب فروشی های تهران : پاتوق کتاب‌خوان‌های تهران کجاست؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/04/30 0 نظر

بهترین کتاب فروشی های تهران را بهترین کتاب خوان ها معنا کرده‌اند. خرید کتاب تنها بخشی از رابطه کتاب فروشی و افراد اهل مطالعه است؛ بیشتر کتاب خوان ها به پیدا کردن یک پاتوق خوب برای گذراندن وقت به شکل مفیدتر و به اشتراک گذاشتن علایقشان با دیگران مشتاق هستند و هیچ جایی برای آن ها به اندازه کتاب فروشی ها مناسب نیست. پاتوق کتاب خوان های تهران هر نقطه ای از شهر می تواند باشد، ولی حتماً باید با معیار های ذهنی یک عده از افراد کتاب خوان مطابقت داشته باشد.

بهترین کتاب فروشی های تهران را بهترین کتاب خوان ها معنا کرده‌اند. خرید کتاب تنها بخشی از رابطه کتاب فروشی و افراد اهل مطالعه است؛ بیشتر کتاب خوان ها به پیدا کردن یک پاتوق خوب برای گذراندن وقت به شکل مفیدتر و به اشتراک گذاشتن علایقشان با دیگران مشتاق هستند و هیچ جایی برای آن ها به اندازه کتاب فروشی ها مناسب نیست. پاتوق کتاب خوان های تهران هر نقطه ای از شهر می تواند باشد، ولی حتماً باید با معیار های ذهنی یک عده از افراد کتاب خوان مطابقت داشته باشد.

بهترین کتاب فروشی های تهران از نظر کتاب خوان‌های حرفه‌ ای

کتاب فروشی خوب در تهران زیاد است و هر کدام از آن ها به طریقی موفق شده اند با عده ای از افراد رابطه مناسب برقرار کنند. خرید کتاب با تخفیف یا سایر امکانات مادی  که کتاب فروشی های مختلف ارائه می دهند تنها به جنبه های ظاهری خرید کتاب ارتباط دارد، درحالی که کتاب خوان های حرفه ای خوب می دانند که حکایت آن ها با بهترین کتاب فروشی های تهران فراتر از امکانات مادی، یک رابطه معنوی است. معیار هایی مثل نزدیکی به محل زندگی یا کار، همین طور شهرت و فضای مناسب و متناسب بودن حوزه فعالیت کتاب فروشی با حوزه مطالعاتی هر فرد، می تواند یک کتاب فروشی را برای هر کسی در اولویت قرار دهد، اما چیزی که خیلی اهمیت دارد نظر شخصی کتاب خوان ها است که در مورد انتخاب پاتوق کتاب، بدون هیچ محدودیت یا معیارِ از پیش تعیین شده ای تأثیر خودش را می گذارد. کتاب خوان های حرفه ای روی کتاب فروشی های موردعلاقه شان تعصب دارند، چون از آنجا چیزی را تهیه می کنند که دوست دارند و کسانی را ملاقات می کنند که با خودشان سلایق مشترک دارند. درست مانند گرفتن عکس سلفی و اثبات این موضوع که چه زمانی در کجا بودیم، روی صفحه اول خیلی از کتاب های کتابخانه کتاب خوان های حرفه ای علاوه بر تاریخ خرید کتاب، اسم شهر و کتاب فروشی هم ذکر شده است و این نشان می دهد که کتاب خوان ها تا چه اندازه به کتاب فروشی ها اهمیت می دهند.

بهترین کتاب‌فروشی‌های شمال تهران

  1. باغ کتاب تهران : بدون اغراق، مجموعه باغ کتاب تهران در بزرگراه حقانی، بزرگ ترین مجموعه فروش کتاب در کشور است. این کتاب فروشی بزرگ برای بزرگسالان به دلیل جمع کردن دایره بزرگی از کتاب ها در زمینه های مختلف، جذاب است، اما برای بچه ها حتماً جذاب تر خواهد بود چون سرگرمی های علمی زیادی را در کنار کتاب ها جمع کرده است که می تواند بسیار سرگرم کننده باشد و به فرآیند خرید کتاب جنبه آموزشی هم بدهد.
  2. بوک لند پالادیوم : واقع در خیابان مقدس اردبیلی، یک پاتوق جدید و محبوب برای کتاب خوان های شمال تهران است. در این مجموعه علاوه بر امکان خرید کتاب، به سیاق اکثر کتاب فروشی های جدید، اقلام دیگر مثل لوازم التحریر، صنایع هنری و گیاه های آپارتمانی هم موجود است. گپ و گفت درباره کتاب با کارکنان این کتاب فروشی خیلی لذت بخش است، چون این افراد معمولاً تحصیلات مرتبط در این زمینه دارند.
  3. بوک لند آوا سنتر : در آوا سنتر برای کتاب خوان های حرفه ای در اقدسیه هم امکان خرید کتاب از یکی از شعب متنوع و تخصصی بوک لند فراهم شده است. وجود یک کتاب فروشی با محیط فرهنگی، تنوع خوبی به فضای لوکس آوا سنتر داده است و نیاز به  کتاب خوانی را در قیل و داد خرید و کار های روزمره گوشزد می کند.

بهترین کتاب‌فروشی‌های غرب تهران

1- کتاب فروشی نشر ثالث در ایران مال : نشر ثالث به عنوان یکی از معتبرترین ناشران حوزه علوم انسانی و ادبیات در کشور، با کتاب فروش ها و گالری های زیبا و اصیلش هم شناخته می شود. چند سالی می شود که یک شعبه از کتاب فروشی ثالث در ایران مال راه اندازی شده است و کمبود پاتوق برای کتاب خوان های ساکن منطقه 22 را جبران کرده است. خرید کتاب با تخفیف به صورت دوره ای در این کتاب فروشی ممکن می شود و این موضوع نظر علاقه مندان زیادی را جلب می کند.
2- کتاب فروشی حوض نقره مجتمع بام لند : برای خیلی از افراد تجربه خرید کتاب در یک فضای بزرگ و سرشار از وسایل تزئینی جذاب است؛ کتاب فروشی حوض نقره در بام لند برای این افراد بهترین پاتوق خواهد بود. این کتاب فروشی ظاهری خاص و در نگاه اول نامرتب دارد، اما بعد از درک کردن فضای آن، دل کندن از آنجا برایتان سخت می شود.
بهترین کتاب‌فروشی‌های مرکز تهران

  1.  کتاب فروشی های خیابان انقلاب : خیابان انقلاب به عنوان مرکز اصلی فروش و خرید کتاب در تهران شناخته می شود و بی راه نیست اگر بگوییم تک تک کتاب فروشی های کوچک و بزرگ واقع در قسمت ابتدایی این خیابان تا چهارراه ولی عصر، پاتوق کتاب خوان های تهران است. از قدیمی ترین کتاب ها تا جدیدترین کتاب ها همیشه اول از کتاب فروشی های خیابان انقلاب تهران سر درمی آورند و کتاب خوان هایی که به روز هستند، همیشه در خیابان انقلاب پرسه می زنند. یک پاتوق قدیمی کتاب در این خیابان، کتاب فروشی انتشارات نیلوفر در خیابان دانشگاه، یکی از خیابان های فرعی در جنوب خیابان انقلاب است. همیشه اگر خوش شانس باشید می توانید خیلی از نویسنده ها و مترجم های برجسته ادبیات داستانی را در این کتاب فروشی، مشغول خرید کتاب یا گپ و گفت با آقای کریمی، صاحب کتاب فروشی نیلوفر شوید.
  2.  شهر کتاب مرکزی : شعبات مختلف و متنوع شهر کتاب ازجمله شهر کتاب مرکزی در خیابان شریعتی، همیشه از بهترین کتاب فروشی های تهران محسوب می شوند. خرید کتاب از این مجموعه از طریق اینترنتی و ارسال رایگان کتاب هم مهیا است، اما در بیشتر مواقع کتاب خوان های حرفه ای ترجیح می دهند به صورت حضوری از این مجموعه خرید کنند. شعبه مرکزی شهر کتاب فضای نشیمن خیلی مناسبی هم دارد و آن را به عنوان پاتوق کتاب خوان های تهران محبوب کرده است.
  3.  کتاب فروشی نشر چشمه : حتی کتاب خوان های غیرحرفه ای هم با نشر چشمه آشنایی دارند. شعبه اصلی و مرکزی فروشگاه نشر چشمه در خیابان کریم خان زند قرار دارد و با وجود اینکه فضای زیادی ندارد، اما سال هاست که پاتوق کتاب خوان های تهران است. گاهی اصالت یک کتاب فروشی تأثیر بیشتری از امکانات و فضای آن می گذارد و کتاب فروشی نشر چشمه دقیقاً یکی از کتاب فروشی هایی است که کتاب خوان ها دوست دارند در مورد تجربه خرید کتاب از آن با یکدیگر صحبت کنند.

بهترین کتاب‌فروشی‌های شرق تهران

  1. شهر کتاب هفت حوض : برای شرق تهران و ساکنان در نزدیکی میدان نبوت، شعبه هفت حوض شهر کتاب یکی از بهترین پاتوق های کتاب است. این شعبه از شهر کتاب هم از لحاظ تنوع محصول و به روز بودن کتاب ها مناسب عمل می کند و هم به دلیل فضای بزرگ، تجمع کتاب خوان ها را دور هم میسر می کند.
  2.  شهر کتاب سپید : این کتاب فروشی در منطقه تهرانپارس واقع شده و امکانات گسترده ای در اختیار علاقه مندان به کتاب قرار می دهد. شاید خیلی از ساکنان خیابان تهرانپارس ترجیح بدهند مسافت طولانی تری طی کنند و نیاز هایشان را برای خرید کتاب از طریق فروشگاه های خیابان انقلاب تأمین کنند، اما شهر کتاب سپید برای آن ها هم دسترسی سریع تر به کتاب ها را فراهم می کند، هم فضای مناسب پاتوق کردن را در اختیار کتاب خوان ها قرار می دهد.

بهترین کتاب‌فروشی‌های جنوب تهران

1- کتاب فروشی اردیبهشت : پاتوق کتاب خوان های محله نازی آباد در تهران، کتاب فروشی اردیبهشت در لوتوس مال است. اغلب کتاب خوان ها، پاتوق های کتاب جنوب تهران را به درستی نمی شناسند، اما اگر گذرشان به آنجا بخورد، حتماً از فضای پویای کتاب فروشی اردیبهشت لذت خواهند برد.
2- کافه کتاب شهرری : گاهی برای خیلی از علاقه مندان به کتاب، یک کتاب فروشی خوب در تهران، کتاب فروشی چند منظوره تعریف می شود. کافه کتاب شهرری در نزدیکی میدان نماز واقع شده است و به دلیل کاربری چند منظوره، پاتوق کتاب خوان های شهرری و مناطق اطراف است. فضای این کتاب فروشی دل نشین است و دسترسی کتاب خوان های حرفه ای به موضوعات مختلف را هم فراهم کرده است.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات