ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب وب / محصولات / کتاب ها / ادبیات / رمان ایرانی / کتاب بهترین شکل ممکن
کتاب بهترین شکل ممکن

کتاب بهترین شکل ممکن

انتشارات چشمه

حس کرد کسی که نمی‌‌دانست کیست یا چیست ناگهان از او می‌‌خواهد بازی را رها کند؛ آن هم دقیقاً زمانی که او دارد به بهترین شکل ممکن بازی می‌کند. برای اولین‌‌بار احساس کرد دارد چیزی را از دست می‌‌دهد که همیشه فکر می‌‌کرد تنها متعلق به خودش بوده است. حس کرد در بازی نابرابری فریب خورده است. مثل کودکی بود که ناگهان اسباب‌‌بازی‌‌اش را از او گرفته باشند. دلش خواست بزند زیر گریه. دلش ‌خواست جیغ بکشد، اعتراض کند، التماس کند، فحش بدهد. دلش ‌خواست برود وسط خیابان و رو به جایی که نمی‌دانست کجاست، فریاد بزند: «از جون من چی می‌خواهید؟»

20,000 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 3 از 1 رای

معرفی کتاب بهترین شکل ممکن

 

در دنیای ادبیات معاصر افراد دو دسته‌اند؛ کسانی که مصطفی مستور را دوست دارند و کسانی که از او متنفراند. در این مقاله قصد داریم به بررسی یکی از آثار نویسنده‌ی معاصر مصطفی مستور با نام بهترین شکل ممکن بپردازیم. فرقی ندارد که شما یکی از سینه چاکان آثار مستور باشید و یا یکی از افراد جبهه مقابل، در هر دو صورت شما باید این مقاله را در رابطه با داستان بهترین شکل ممکن بخوانید چرا که یکی از بزرگترین آثار مستور که بحث‌های زیادی بر سر آن می‌باشد همین کتاب است. ما در این مقاله به چکیده‌ای از زندگی شخصی و حرفه‌ای مستور، سایر آثار وی و دلایل محبوبیت کتاب بهترین شکل ممکن برای شما عزیزان پرداخته‌ایم و قصد داریم شما را با این اثر حرفه‌ای آشنا کنیم و نقدهایی را که بر این کتاب وارد شده با شما در میان بگذاریم. همراه ما باشید.


 
زندگی مصطفی مستور نویسنده کتاب بهترین شکل ممکن


مصطفی مستور نویسنده و پژوهشگر معاصر در سال 1343 و در اهواز چشم به جهان گشود. مستور در رشته عمران و در زادگاه خود تحصیل کرد. سپس با توجه به علاقه شدیدی که به نوشتن داشت ادبیات فارسی را برای مقطع ارشد انتخاب کرد و تحصیلات خود را در این زمینه ادامه داد. مصطفی مستور تا به حال کتاب های زیادی را به رشته تحریر درآورده است؛ اولین متنی که مستور را به دنیای ادبیات کشاند، دو چشمخانه خیس بود که در سال 1369 و در مجله کیان به چاپ رسید پس از آن در سال 1377 کتابی را با نام عشق روی پیاده رو چاپ کرد که حاوی 12 داستان کوتاه بود.
مستور یک پژوهشگر و مترجم حرفه‌ای است، اما کمتر کسی این نکته را می‌داند چرا که کتاب‌های او دارای متنی روان و به دور از سختی می‌باشند و هیچگاه در داستان پیچیدگی نداریم، ترجیح جناب مستور آن است که به روی پیچیدگی شخصیت‌ها کار کند و از اصول مهندسی در پرداختن به این شخصیت‌ها استفاده می‌کند. کتاب‌های مستور اغلب درون مایه مذهبی دارند و شاهد آن هستیم که مستور از آموزه‌های دینی خود بهره فراوانی برده است. 

 


مختصری بر کتاب بهترین شکل ممکن


از بهترین آثار مصطفی مستور می‌توان به کتاب بهترین شکل ممکن اشاره کرد این کتاب یکی از جدیدترین آثار وی نیز می‌باشد و ممکن است که هنوز تعداد زیادی از افراد این کتاب را نخوانده باشند. کتاب بهترین شکل ممکن در سال 1395 و با همکاری نشر چشمه به چاپ رسیده است و در مدت زمانی کوتاه تیراژ بالایی را فروخته است. این کتاب از نظر مخاطبان با سایر کتاب‌های مستور تفاوت‌های زیادی دارد. برخی معتقدند این کتاب برخلاف باقی آثار مستور پیچیدگی و ظرافت همیشگی را ندارد و تنها از چند داستان ساده و فاقد خلاقیت تشکیل شده است. گروه دیگر معتقدند که رمان بهترین شکل ممکن را نیز باید مانند آثار برجسته نویسنده چندین بار خواند تا به نتیجه‌ای معقول رسید و زیبایی‌های اثر را دریافت. البته گروه دیگری نیز در رابطه با کتاب بهترین شکل ممکن معتقدند که این کتاب ارزش خواندن ندارد و همانند سایر آثار نویسنده تهی از هر گونه نتیجه و ابتکار است. تنها راه ممکن برای اینکه متوجه شوید کتاب بهترین شکل ممکن به کدام نظر نزدیکی بیشتری دارد، مطالعه این کتاب است و مطمئن باشید که نظر شما صحیح‌ترین نظر در رابطه با کتاب بهترین شکل ممکن می‌باشد.


 
خلاصه کتاب بهترین شکل ممکن

 


همان طور که خواندید کتاب بهترین شکل ممکن از جدیدترین آثار مصطفی مستور است اما همانند سایر آثار این نویسنده شخصیت پردازی در ابتدای داستان بسیار قوی انجام شده است و همهٔ آن چه را که لازم است تا در رابطه با شخصیت‌های اصلی داستان بدانید به شما در همان صفحات اولیه خواهد گفت. در این کتاب ما با چندین داستان کوتاه مواجه خواهیم شد که هر کدام درونمایه متفاوتی دارند و در یک شهر متفاوت اتفاق می افتند. داستان‌ها را می‌توانید در تهران، بندر انزلی و شیراز دنبال کرد هر کدام از این داستان‌ها مجزا از دیگری هستند و ارتباطی با یکدیگر ندارند. از ویژگی‌های برتر این کتاب می‌توان به نمود سینماییان اشاره کرد. در این کتاب بر خلاف سایر کتاب‌های مصطفی مستور جزئیات صحنه‌ها و حالات افراد به دقت مورد بررسی قرار گرفته‌اند و احتمالاً شما نیز با خواندن داستان‌های این کتاب احساس کنید که نمایشنامه‌ای را با قلم مستور می‌خوانید. اولین داستان در رابطه با مردی است که همه معتقدند قاتل است و بچه‌هایی که در دنیای کودکانه خود تصمیم به آزار این مرد می‌گیرند. در این داستان شما همراه احساسات کودکانه خواهید شد و از دریچه دید آن‌ها دنیای بزرگتر ها را خواهید دید. در بهترین داستان این کتاب از دید منتقدان یعنی بندرانزلی شما چهره‌های متفاوتی از عشق را خواهید دید، عشق‌هایی که دوره‌های سنی مختلف برای انسان‌ها پدید می‌آید. در داستان اهواز عشق را در میان شلوغی جنگ خواهیم دید و تاثیراتی را که جنگ بر زندگی خصوصی و عاطفی افراد می‌گذارد قدم به قدم با نویسنده دنبال خواهیم کرد. در تهران با پسرهایی همراه خواهیم شد که شهرستانی هستند و در تهران غریب‌اند و در نقطه مقابل مادری چشم انتطار و نگران را خواهیم دید. داستان‌ها در اصفهان به پایان می‌رسند؛ در آخرین داستان می‌خوانیم که پدر دختر داستان چه طور با مخالفت خود و شروط عجیب موانعی را برای ازدواج آن‌ها پدید می‌آورد.
کتاب‌های مصطفی مستور منتقدین بسیاری دارند چرا که اکثر مواقع پوچی و نا امیدی را می توان در شخصیت های داستان های مستور مشاهده کرد، و اگر سری به اجتماع بزرگ کتابخوانان در شبکه‌های مجازی یعنی گودریدز goodreads متوجه خواهید شد که در رابطه با این کتاب نظرات مختلفی وجود دارد و افراد هیچ اتفاق نظری با یکدیگر ندارند که کدام یک از داستان‌های این کتاب از دیگری بهترند و تنها شما می‌توانید کیفیت این این داستان‌ها را با سایر قصه‌های مستور مقایسه کنید البته بسیاری از مردم معتقدند که با خواندن چند کتاب از مصطفی مستور می‌توان باقی کتاب‌های او را پیش بینی کرد و دیگر نکته جدیدی در آن‌ها یافت نمی‌شود. در انتها باید توجه داشت که کتاب‌های مصطفی مستور اغلب درونمایه فلسفی دارند و برای نسل جوان نگاشته شده‌اند و ممکن است باقی رده‌های سنی از این سبک کتاب‌ها لذت نبرند.
 


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب پالتویی
تعداد صفحه

115

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

مصطفی مستور

مترجم
ناشر

انتشارات چشمه

نوبت چاپ

3

تاریخ چاپ

1397

موضوع

مجموعه داستان فارسی

شابک

9786002296849

نظرات

captcha Refresh
سارا جلال پور
۱۴۰۰/۰۶/۱۱۰۱
پاسخاین کتاب از نظر من، سعی دارد بهترین شکل ممکن از زندگی ها را به تصویر بکشد. با یک نوع تفکر انتزاعی رو به رو است که بهترین شکل ممکن برای زندگی شخصیت های داستان چیست؟ فیلم زندگی آنها را چند سال جلو میبرد.
من این محصول را در تاریخ 1400/05/18 خریده ام
محصولات مشابه