این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

معرفی کتاب پدر پولدار پدر بی‌ پول : افزایش هوش مالی به روش پدر پولدار

معرفی کتاب پدر پولدار پدر بی‌ پول : افزایش هوش مالی به روش پدر پولدار
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/05/16 0 نظر

کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول چه می‌گوید؟ هوش مالی چیست؟ خلق ثروت چیست؟ ارزش در چیست؟ آیا باید برای پول کار کرد و جان کند یا باید این قدر هوشمند بود که پول را واداشت برای ما کار کند؟ کدام گزینه را می‌پسندید: کار کردن فراوان و دلسوزانه کارمندانه و توأم با قناعت، با حقوق ثابت و پس انداز پول و امید به دریافت مستمری بازنشستگی، یا تلاش توأم با ریسک برای عملی ساختن ایده‌های جدید تولید یا خدمات به امید ثروت ساز کردن این ایده‌ها به این امید که کسب ثروت قابل توجه از این راه بتواند کسب و کارهای بیشتری را شکوفا سازد و همچنان ثروت ساز باشد؟

به نظر می‌رسد هوش مالی راه دوم را بر می‌گزیند در حالی که عدم علاقه و توجه به کسب ثروت، بیش از حد معمولِ ثابت و اهمیت ندادن به ثروتمندتر شدن یا اصلاً علاقه‌ نداشتن به درگیر شدن در فرایندهای خلق ثروت که نیازمند اکتیو و هوشیار و مواظب بودن فرد و ریسک پذیری معقولش هستند از لازمه‌های راه اول هستند. اگر می‌بینیم که پیشرفت‌های بزرگی همراه با خلق ثروت‌های زیاد در جوامع پیشرفته واقع می‌شود نشانه این است که راه دوم در این جوامع طرفداران بیشتری دارد.

کتاب پدر پولدار پدر بی پول در این باره چه می گوید؟

کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول، درباره مطالب بالا صحبت می‌کند. جوامع پیشرفته صنعتی روز به روز به خاطر گزینش راه دوم، ثروتمندتر و پیشرفته‌تر می‌شوند و فاصله‌شان با کشورهایی که عملاً و عمدتاً راه دوم را با پیش گرفتن مسیر وابستگی خواسته یا ناخواسته به کشورهای ثروتمند برگزیده‌اند بیشتر می‌شود. به عنوان یک واقعیت باید بپذیریم که ما هم چه به اجبار یا اختیار در زمره این کشورها قرار گرفته‌ایم. برای بسیاری از ما این مسیر تحمیل شده مطلوب نیست، و می‌خواهیم در مسیر پیشرفت و خلق ثروت و کارآفرینی قرار گیریم. اگر چنین است واجب است که کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول را بخوانیم.

 

کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول، که در ابتدای این قرن برای چند سال متوالی میلادی جزو پرفروش‌ترین کتاب‌ها در سطح جهانی شد و همچنان بعد از گذشت سالیان زیاد پرخواننده است، در ایران چندین بار ترجمه و با عناوین مختلف منتشر شده است: مثل پدر ثروتمند پدر فقیر، بابای پولدار بابای بی‌پول، بابای دارا بابای ندار، توصیه‌های بابای پولدار، و نهایتاً عنوان رایجتر پدر پولدار پدر بی‌پول. این کتاب را رابرت کیوساکی نوشته است. در زیر عنوان کتاب نوشته شده است: «آنچه که ثروتمندان به بچه‌هایشان می‌آموزند، که افراد فقیر و در سطح متوسط نمی‌آموزند

کیوساکی، امریکایی ژاپنی الاصلی است که صاحب شرکت بزرگ پدر پولدار (یا rich dad) است. انتشار بین‌المللی آموزش‌های مالی و برگزاری سمینارهای جهانی مختلف در این رابطه از وظایف اصلی این کمپانی است. کیوساکی سابقه حضور در جنگ ویتنام و یک تجربه ناموفق در کارش را دارد. او وارد حرفه مدیریت فروش در چندین شرکت شد و توانست در زمینه‌های مختلفی سرمایه گذاری کند و تبدیل به یک کارآفرین موفق شود. نهایتاً او عمدتاً در مسیر انتشار کتاب‌هایش فعال شد. در حدود سی کتاب در همین رابطه از او منتشر شده است از جمله این عناوین: «افزایش هوش مالی به روش پدر پولدار»، «فرزند پولدار پدر پولدار»، «راهنمای پدر پولدار برای رسیدن به آزادی مالی». او همچنان در حال نوشتن و برگزاری سمینار و ایده‌پردازی در رابطه با روش‌های افزایش ثروت است.

توجیه خرید کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول

چنین خریدی، و به کار بستن آموزه‌های آن، ثروت را برای شما به ارمغان می‌آورد. با خرید کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول خواهید دید که کیوساکی در آن پدر واقعی خود را که دارای تحصیلات عالی و کارمندی دلسوز و با پشتکار است به تصویر می‌کشد که هر روز به دنبال درآوردن پول بیشتر است تا از پس مخارج برآید و نیز بتواند پس انداز کند. این پدر، دلسوزانه همین راه را به پسرش توصیه می‌کند. در مقابل، همچنین پدرِ بهترین دوستش را هم که کیوساکی زیاد منزل آنها می‌رفت به تصویر می‌کشد که همچون پدر دومش در زندگی او نقش بازی می‌کرد. این پدر دوم تحصیلات چندانی نداشت اما راه کارآفرینی و خلق ثروت را در پیش گرفته بود و همین راه را به کیوساکی آموزش می‌داد و از او می‌خواست ایده‌های بزرگ داشته باشد. پدر دوم برخلاف پدر اول توانسته بود ثروت زیادی برای استفاده خود و اطرافیانش خلق کند. او به کیوساکی می‌آموزد که باید فرق دارایی و بدهی را بداند، باید سواد مالی‌اش را بالا ببرد، باید راهی را پیدا کند که پول برای او کار کند نه او برای پول.

 

این کتاب را باید خواند زیرا در عصری قرار داریم که بیشتر، این ذهن انسان‌هاست که مسیر موفقیت را برای آنها می‌گشاید تا بدنشان. در چنین عصری انسان باید بتواند مهارت‌های هوش مالی را فراگیرد. افزایش هوش مالی گزینه‌های خلاقانه فراوان و فرصت‌های بیشتری را پیش پای فرد قرار می‌دهد. برخی می‌توانند با ایده‌پردازی خوب و برخی با توافق با افراد دیگر به موفقیت‌های بزرگ برسند. در چنین شرایطی چسبیدن به ایده‌های قدیمی و منتظر فرصت نشستن آسیب‌زاست و شما را از قافله عقب می‌اندازد.

آموزش‌های این کتاب بر آن است که شما را از وابستگی به دستمزد رهایی بخشد. به اعتقاد نویسنده افراد باید در فکر روش‌های سرمایه‌ گذاری، کسب درآمدهای جانبی و تجارت شخصی باشند و برای آن برنامه ‌ریزی کنند. شاید بد نباشد به فرزاندمان بیاموزیم در کنار تحصیل و شغل ثابت به فکر تشکیل شرکتی از خود باشند و سعی کنند ایده‌های خود را به ثروت تبدیل کنند. باید به خودمان و به عزیزانمان آموزش دهیم که از لحاظ مالی از خود محافظت کنیم و مشکلات را با به کارگیری مهارت‌های هوش و سواد مالی حل کنیم. ثروت را نباید نکوهش کرد بلکه باید از آن محافظت کرد و آن را به مناسبترین روش پرورش داد.

امروزه سرعت تحولات بسیار بالاست. حجم اطلاعات به شدت در حال زیاد شدن است. فناوری به گونه‌ای سرسام آور رشد می‌کند. همه این‌ها هم نتیجه خلق ثروتند و هم خود، ثروت آفرینند. در این عصرِ سرعت، اگر خود را در نیابیم و راه‌های علمی و تجربه شده خلق ثروت را نیاموزیم و به کار نگیریم میزان عقب ماندگی ما و فاصله ما با دیگران بیش از پیش زیاد می‌شود. برای این که بتوانیم وابستگی خود به ثروتمندان جهانی را قطع کنیم و نقش قابل اعتنایی در خلق ثروت جهانی داشته باشیم نیاز داریم با خرید کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول، خود و فرزندانمان را تحت آموزش‌های مهارت‌های هوش مالی قرار دهیم.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات