ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب کیمیاگر

کتاب کیمیاگر

انتشارات ثالث

یک کتاب انگیزشی از گروه کتاب‌های روانشناسی


رمان‌های کوئیلو از پرطرفدارترین رمان‌ها در سراسر جهان است و تاکنون کتاب‌هایش به زبان‌های مختلف ترجمه‌شده است. او از سال 2007 به‌عنوان سفیر صلح سازمان ملل در موضوع فقر و گفتگوی بین فرهنگی فعالیت می‌کند.
«کیمیاگر» داستان چوپانی اسپانیایی به نام سانتیاگو را روایت می‌کند که زادگاهش را در اندلس ترک می‌کند و به شمال آفریقا می‌رود تا گنجی مدفون را در حوالی اهرام مصر پیدا کند. در این راه، با زنی کولی، مردی که خودش را پادشاه می‌داند و یک کیمیاگر آشنا می‌شود و عاشق فاطمه، دختر صحرا می‌شود. همهٔ این افراد، سانتیاگو را در مسیر جستجویش هدایت می‌کنند. هیچ‌کس نمی‌داند این گنج چیست و آیا سانتیاگو می‌تواند بر موانع راهش در صحرا غلبه کند؟ اما چیزی که در آغاز ماجراجویی کودکانی به نظر می‌رسید، سرانجام به جستجوی گنجی مبدل می‌شود که فقط در درون می‌توان آن را یافت.

68,000 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 2 از 2 رای

کتاب کیمیاگر

 

معرفی کتاب کیمیاگر و مشخصات آن

یک کتاب انگیزشی تمام عیار

کتاب کیمیاگر اثری بسیار مشهور و ارزشمند از پائولو کوئیلو است که تاکنون به بیش از 50 زبان ترجمه شده است. این کتاب یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های جهان است که بیش از 65 میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است! کتاب کیمیاگر یک کتاب روانشانسی و یک رمان بسیار جذاب است که اتفاقاً محبوبیت زیادی بین مردم ایران پیدا کرده است. با ما در این مقاله همراه باشید تا معرفی کامل و جامعی نسبت به کتاب کیمیاگر و نویسنده آن ارائه کنیم.


معرفی پائولو کوئیلو نویسنده کتاب کیمیاگر

پائولو کوئیلو در 24 اوت 1947 چشم به جهان گشود. وی از نوجوانی علاقه بسیاری به نویسندگی داشت اما مادرش او را نهی می‌کرد. درونگرایی و سنت‌شکنی پائولو در سن 16 سالگی‌اش سبب شد تا پدر و مادرش او را به یک موسسهٔ روانی بفرستند اما وی 3 بار از آنجا فرار کرد. او به دلیل آرزوهای پدر و مادرش در رشتهٔ حقوق وارد دانشگاه شد اما یک سال بعد ترک تحصیل کرد و به عنوان ترانه‌سرا در برزیل شروع به کار کرد. در سال 1974 به جرم نوشتن اشعار چپ‌گرا دستگیر شد اما همین عوامل سبب یک بیداری معنوی در پائولو کوئیلو شد.
بیداری معنوی که پائولو کوئیلو تجربه کرده بود سبب شد تا شغل پردرآمد خود (ترانه‌سرایی) را رها کند و به دنبال علاقهٔ اصلی خود یعنی نویسندگی برود. پائولو کوئیلو به عنوان یک نویسندهٔ حرفه‌ای فعالیت کرد و در سال 1982 اولین کتاب خود را با عنوان جهنم منتشر کرد. پائولو کوئیلو آثار زیاد و جذابی دارد که بارزترین آنها عبارت‌اند از:


•    خاطرات یک مغ
•    کیمیاگر
•    کوه پنجم
•    یازده دقیقه
•    هستی
•    زهیر
•    الف
•    برنده تنهاست
کتاب کیمیاگر به عنوان یک رمان جذاب، افراد زیادی را به طرفداران پائولو کوئیلو افزوده است به طوری که بسیاری از افراد، وی را با این رمان شناخته اند!

کتاب کیمیاگر
 
کتاب کیمیاگر


کتاب کیمیاگر در اصل رمانی جذاب است که سیر معنوی دارد. این رمان برای کسانی که دوست دارند آرزوهای خود را دنبال کرده و به آن برسند، جذابیت بسیاری دارد؛ به طوری که این رمان برای جوانان و نوجوانان بسیار ارزشمند و موثر خواهد بود و به آنان اراده و تصمیمی فوق العاده می‌دهد تا به دنبال آرزوهای خود رفته و آنها را بدست آورند.

مطالعه بیشتر : معرفی کتاب شفای زندگی


 
بسیاری از افراد فکر می‌کنند که دنبال کردن آرزوهای بزرگی که در سر دارند، بیهوده است و اراده کافی برای رسیدن به آنها را ندارند. این کتاب دقیقاً تاثیر مثبتی روی اراده و تصمیم افراد می‌گذارد و آنها را به جستجوی آرزوها و قدم برداشتن برای کسب آنها ترغیب می‌کند. این کتاب آنقدر فضای معنوی زیبایی دارد که بسیاری از افراد، رمان کیمیاگر را بهتری رمانی می‌دانند که در طول زندگی خود خوانده اند!
کتاب کیمیاگر هشدارهایی را به ما می‌دهد که بسیار ارزشمند هستند؛ برای مثال به ما می‌گوید که انتخاب‌ها ممکن است عواقبی داشته باشند که فراتر از آگاهی ما رخ می‌دهند و حتی باعث تغییر زندگی‌مان خواهند شد. این عواقب اگرچه کوچک هستند اما باید جدی گرفته شوند. بنابراین محور اصلی کتاب کیمیاگر ارائه راهنمایی‌ها و مطالب انگیزشی است که باعث انتخاب صحیح ما خواهند شد.
کسانی که کتاب کیمیاگر را می‌خوانند، احساس لذتی کسب می‌کنند که ناشی از دانستن این موضوع است که می‌توانند گنج خود بوده و آرزوهای خود را به دست خودشان محقق کنند. این احساس به آنها کمک می‌کند تا جهان را با زاویه دید جدیدی ببینند و نشانه‌هایی که به آنها ندای موفقیت را می‌دهد، به خوبی مشاهده کنند. مطالب این کتاب به خوبی از مواردی مانند قانون جذب، قانون کائنات و قانون طبیعت پیروی می‌کنند و برای افرادی که به این مباحث علاقه مند هستند، شگفت انگیز خواهد بود.
شاید کتاب کیمیاگر از نگاهی سطحی، رمانی بدیهی گو و عادی باشد اما اگر در عمق آن رجوع کرده و مطالبش را با دقت بخوانید، خواهید فهمید که پائولو کوئیلو در نوشتن این کتاب، حسی معنوی و خاص را وارد کرده است که بسیار لذت بخش است. درواقع با خواندن کتاب کیمیاگر می‌تواند به ذهن معنوی نویسنده سفر کرد و تصویری از تمام مطالب و رخدادهای کتاب در ذهن خود ساخت. این وجه تمایز از نظر بسیاری از خوانندگان، بسیار مورد توجه است.


نکاتی راجع به کتاب کیمیاگر


شاید تا کنون کتاب کیمیاگر را به علاقه مندی‌های خود اضافه نکرده‌اید؛ بنابراین اجازه دهید تا نکاتی از محتوا و زیبایی‌های کتاب کیمیاگر بیان کنیم تا با اشتیاق کامل این کتاب را بخوانید و از آن لذت ببرید. بارزترین نکاتی که در کتاب کیمیاگر به چشم می‌خورد عبارتند از:


کتاب کیمیاگر حاوی روح است!


یکی از مشخصه‌های اصلی کتاب کیمیاگر این است که پائولو کوئیلو در آن روحی دمیده است که گویی به راحتی قابل درک است. تک تک جملات نوشته شده در این کتاب هم ساده و همه‌گیر و هم عمیق و روحانی هستند؛ به طوری که با مطالعه آنها علاوه بر فهم سریع، یک حس معنوی در شخص ایجاد می‌شود که باعث افزایش تاثیرگذاری آن بر ذهن و فکر خواننده خواهد شد. بنابراین فضای معنوی و اصالت گفتار این کتاب می‌تواند به عنوان نکته‌ای مهم واقع شود.


کتاب کیمیاگر تاریخ نمی‌شناسد!

کتاب کیمیاگر


اگرچه کتاب کیمیاگر چندین سال قبل نوشته شده اما مطالبی که در آن به کار رفته مستقل از زمان هستند و هیچ گاه تکراری یا قدیمی نمی‌شوند. کتاب کیمیاگر سرشار از مطالب و معانی جهان خلقت است که حتی برای آیندگان نیز مورد استفاده خواهد بود. این کتاب به گونه‌ای نوشته شده است که پیر و جوان از هر قشر و معلوماتی بتوانند آنرا مطالعه کرده و به آیندگان خود هدیه دهند. بنابراین این کتاب جزو اثراتی است که هیچگاه قدیمی نشده و می‌تواند به عنوان راهنمایی همیشگی در زندگی افراد، ایفای نقش کند. 
 
کتاب کیمیاگر تاثیر گذاری بالایی دارد!


همانطور که گفته شد، اغلب افرادی که این رمان را مطالعه کرده‌اند، نظر مثبتی راجع به مطالبش ارائه کرده و خواندن آنرا به سایرین توصیه نموده‌اند. این موضوع خود گواهی بر تاثیرگذاری بالای این کتاب است. اما فضای لذت بخشی که مطالعه کتاب کیمیاگر در ذهن ایجاد می‌کند، از علل اصلی تاثیرگذاری بالای آن بر شخص است. این کتاب احساس لذت بخشی را حین مطالعه به فرد القا کرده و او را از خستگی خواندن دور می‌کند و اشتیاق فرد را برای پذیرش مطالب کتاب افزایش می‌دهد.برای خریدکتاب کیمیاگر به سایت کتاب وب مراجعه کنید.
 
مطالعه بیشتر: معرفی کتاب عقاید یک دلقک


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

244

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

پائولو کوئیلو

مترجم

حسین نعیمی

ناشر

انتشارات ثالث

نوبت چاپ

69

تاریخ چاپ

1400

موضوع

ادبیات جهان

شابک

978-964-640-446-5

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه