این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب آشغال مرد

کتاب آشغال مرد

انتشارات مشکی

نا موجود موجود شد به من اطلاع بده

آشغال-مرد، «تئاتر تجزیه‌شده» قطعاتی تآتری هستند که باید با یکدیگر ترکیب شوند. در‌عین‌حال نویسنده هیچ نظمی بر این ترکیب تحمیل نمی‌کند.
این متون هم‌چون تکه‌های آینه‌ای شکسته‌اند. آینه‌ای که قبلاً در وضعیتی ایده‌آل قرار داشته و آسمان، جهان و روح انسان را بازمی‌تابانده است. آنگاه انفجاری رخ می‌دهد که نه خبر از زمانش داریم و نه دلیلش را می‌دانیم. تکه‌هایی که اکنون در اختیار ماست، بدون‌شک متعلق به همان مادۀ اولیه‌اند و همین تعلق به مادۀ اولیه است که وحدت، عطروبو و هویت آن‌ها را می‌سازد. بقیۀ بازی از تلاش برای بازسازی این شئ آغازین تشکیل شده است. هرچند چنین کاری غیرممکن است، زیرا هیچ‌کس تا‌به‌حال آینۀ نخستین را ندیده و از چگونگی آن باخبر نیست. حتی شاید بعضی تکه‌ها گم شده باشند… به‌هر‌ترتیب، این ماجرا بازی جذابی است، زیرا هربار که قطعاتی را که در دست داریم گرد هم می‌آوریم، چیزی از آن‌ها می‌سازیم… آینه‌ای که کامل نیست، اما بسیار چیزها را در خود بازمی‌نمایاند… این بازی پایان ندارد زیرا به بازیگران تآتر اجازه می‌دهد، هر بار داستانی دیگر و آینه‌ای دیگر پیدا کنند…
نویسنده با تک‌گویی‌هایی که ما را به ساختن یک مجموعه فرا می‌خوانند، تنها یک اجبار پیشِ ‌روی کارگردان قرار می‌دهد: اختیار مطلق.


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

136

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

ماتئی ویسنی‌ یک

مترجم

احسانه نوع‌ پرست

ناشر

انتشارات مشکی

نوبت چاپ

1

تاریخ چاپ

1396

موضوع

سینما و تئاتر

شابک

9789648765922

نظرات

captcha Refresh

کتاب های مشابه