ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب کاملا محفوظ می باشد

کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب / محصولات / کتاب ها / هنر و سینما / کتاب هنر معاصر ایران: ریشه ها و دیدگاه های نوین
کتاب هنر معاصر ایران: ریشه ها و دیدگاه های نوین

کتاب هنر معاصر ایران: ریشه ها و دیدگاه های نوین

انتشارات نظر

200,000 تومان 180,000 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 0 از 0 رای

حمید کشمیرشکن درباره‌ی کتابش اینگونه می‌گوید:

کتاب هنر معاصر ایران پیش از این به زبانی انگلیسی در خارج از ایران منتشر شده است. کتاب حاضر بخش‎هایی از آن کتاب انگلیسی است که برای مخاطب ایرانی تغییر یافته است. در زبان فارسی به‌جز دائرة‎المعارف آقای پاکباز کتابی وجود ندارد که تاریخ یک سده اخیر هنر ایران را بازگو کرده باشد هرچند آن کتاب نیز رویکردی دائره‎ المعارفی دارد و تاریخ هنر نیست. درواقع ما کتابی به زبان فارسی نداشته‎ایم که تاریخ‎نگاری هنر ایران را با‌‌‌ همان شیوه تاریخ‏ نگاری غربی و با نگاه به علوم سیاسی و مباحث اجتماعی مطرح کرده باشد و از این منظر وجود چنین کتابی یک ضرورت بود.

مولف «هنر معاصر ایران» در گفتگو با خبرگزاری هنر آنلاین همچنین اظهار داشته: فصل‌بندی‎ این کتاب بر مبنای متدولوژی که درباره آن گفتم شکل گرفته است. البته ازآنجا که به هر اینکه کتاب رویکردی تاریخی دارد توالی تاریخی رویداد‌ها و هنرمندان در آن رعایت شده اما مباحث مهم هر دوره تاریخی نیز به‌عنوان موضوع آن فصل انتخاب شده است. به همین دلیل می‌‎توان گفت که عنوان‎ های فصل‎های مختلف این کتاب در حقیقت وضعیت آن دوره تاریخی را در هنر نشان می‌‎دهد. هرچند ممکن است شما این مباحث را به شکل توصیفی در جاهای دیگر نیز دیده باشید. اما اینکه آن‌ها چطور در کنار هم قرار گرفته‎اند کاری است که من انجام داده‎ام.

حمید کشمیرشکن مورخ و منتقد هنری است. وی دکترای تاریخ هنر از کالج «Soas» دانشگاه لندن و فوق‌دکترا از دانشگاه آکسفورد دارد. کشمیرشکن در مقام مورخ و منتقد، کتاب‌ها و مقالات متعددی را به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر کرده است و یکی از فعالان در زمینه معرفی هنر معاصر ایران به جهان به شمار می‌آید.

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب وزیری
تعداد صفحه

508

نوع جلد گالینگور

مشخصات فنی

نویسنده

حمید کشمیرشکن

مترجم
ناشر

انتشارات نظر

نوبت چاپ

چاپ سوم

تاریخ اولین چاپ

1396

موضوع

هنر ایران

شابک

978-600-152-245-1

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه