این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب بازجویی از صدام

کتاب بازجویی از صدام

انتشارات پارسه

قیمت: 220,000 تومان

در دسامبر سال 2003، نیروهای ارتش ایالات متحده، صدام حسین رییس‌جمهوری عراق را در نزدیکی زادگاهش تکریت دستگیر کردند.

جان نیکسون، تحلیلگر ارشد سیا، سال‌های متمادی دربارة دیکتاتور عراق مطالعه کرده بود. وقتی از او خواسته شد تا کار تعیین هویت صدام را انجام بدهد، نیکسون پس از بررسی زخم‌ها و نشانه‌هایی در بدن وی، سوال‌هایی از صدام پرسید که فقط او می‌توانست به آن‌ها پاسخ بدهد. قطعاً این مرد خود صدام بود ولی نیکسون در هفته‌های بعد به این نتیجه رسید که هم خودش و هم آمریکا، عمیقاً دربارة صدام حسین گمراه شده بودند.

کتاب بازجویی از صدام؛ تخلیة اطلاعاتی رئیس‌جمهوری تصویری بی‌طرفانه از یکی از قدرتمندترین حاکمان بدنام عصر ما به دست می‌دهد. نیکسون نخستین کسی بود که در جلساتی متعدد از صدام بازجویی کرد. خواندن ماجرای بازجویی‌ها، علاوه بر اطلاعاتی که دربارة شخصیت صدام در اختیارمان می‌گذارد، او را چنان در برابر ما می‌نشاند که گویی صدا و طنین کلماتش را هم می‌شنویم.

بسیاری از خاطره‌نویسی‌ها که با موضوع سازمان سیا نوشته شده، ‌فاجعه‌بارند؛ محافظه‌کارانه، شدیداً ناسیونالیستی و بدتر از همه، ملال‌آور. برخی نیز تحت نظارت شدید و سانسور سیا منتشر شده‌اند… اما در این میان استثناهایی به چشم می‌خورد، و یکی از نمونه‌های تازة آن، کتاب «بازجویی از صدام؛ تخلیة اطلاعاتی رئیس‌جمهور» نوشتة جان نیکسون است… نیویورک‌تایمز

جان نیکسون تحلیلگر ارشد رهبری بین سال‌های 1998 تا 2011 در سیا (سی‌آی‌ای) بود. او در جریان فعالیتش در سیا و نیز سفرهایش به عراق، مرتباً رده‌های بالای دولت ایالات متحده را تغذیة اطلاعاتی می‌کرد یا برای آن‌ها مطلب می‌نوشت. او همچنین مباحث تحلیلگری رهبری را در مدرسة «شرمن کنت» به نسل جدید تحلیلگران استخدام‌شده در سیا آموزش داد. از زمان ترک سیا در سال 2011، نیکسون به عنوان مشاور ریسک بین‌المللی در ابوظبی، پایتخت امارات، مشغول به‌کار بوده است. «بازجویی از صدام» نخستین کتاب اوست.


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

243

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

جان نیکسون

مترجم

هوشنگ جیرانی

ناشر

انتشارات پارسه

نوبت چاپ

18

تاریخ چاپ

1402

موضوع

تاریخ، علوم سیاسی، جامعه‌شناسی

شابک

0 - 277 - 253 - 600 - 978

نظرات

captcha Refresh

کتاب های مشابه