ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب کاملا محفوظ می باشد

کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب / محصولات / کتاب ها / مدیریت / قیمت، معرفی، ارسال رایگان و خرید کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم
قیمت، معرفی، ارسال رایگان و خرید کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم

قیمت، معرفی، ارسال رایگان و خرید کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم

انتشارات هنوز

22,000 تومان 18,700 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 1 از 1 رای

معرفی کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم

 


کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم در نگاه اول

 کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم در نگاه اول، با جلد خوشرنگ و نماد مدرسه‌ی زندگی بر آن، نظر ما را به خود جلب می‌کند؛ سپس اسم کتاب باعث می‌شود که خیلی سریع در دستانمان باشد. کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم، پاسخی است به اضطراب‌های ما درباره‌ی پول. همه‌ی ما باورهای محدودکننده و نگرانی‌های بسیاری درباره‌ی پول داریم و همین باعث می‌شود در طول زندگیمان با پول به عناوین مختلف درگیر شویم.کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم، برای حل کمبودهای مالی نیست؛ بلکه راهکارهایش، نگرانی‌های شما را درباره‌ی پول برطرف می‌کند. برطرف شدن نگرانی‌ها در بهبود وضعیت مالی تأثیر دارد. ابعاد نگرانی بزرگتر و پیچیده‌تر از مشکلات مالی است؛ نگرانی، توان ذهنتان را کم می‌کند. برای حل نگرانی‌ها باید با شیوه‌ی تفکر و فرهنگی که در آن رشد کرده‌اید، مواجه شوید. در کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم، با پول که حتی خیلی وقتها تصور می‌کنیم‌، هویت ما را می‌سازد، بیشتر آشنا می‌شویم.


درباره‌ی جان آرمسترانگ نویسنده‌ی کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم


   از آنجا که جان آرمسترانگ، نویسنده‌ی کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم، استاد دانشکده‌ی تجارت دانشگاه ملبورن بوده‌ است، حتما چیزهای زیادی برای آموزش در زمینه‌ی پول به ما دارد. جان آرمسترانگ فلسفه و ادبیات را در هم می‌آمیزد و افکار ما را در مسائل مهمی چون پول، روشن و شفاف می‌کند. او در لندن و آکسفورد تحصیلات خود را به پایان رساند. از او کتاب‌هایی در باب هنر و فلسفه به چاپ رسیده‌است.

 

 کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم را با هم ورق بزنیم

 


در فهرست کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم، عناوینی جذابی چون: مفهوم اسرار آمیز پول، پول و زندگی خوب، ایجاد نظم و... به چشم می‌خورد. این کتاب به ایجاد رابطه‌ای درست و متعادل بین شما و پول کمک می‌کند. رابطه‌ی شما با پول و افکارتان درباره‌اش، جنبه‌های مختلف زندگیتان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در آغاز، کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم، افکار و نگرانی‌های ما را در زمینه‌ی پول، در 4 گروه قرار می‌دهد تا ما بتوانیم افکار خود را در هر گروه بیابیم. در اینجا افکاری مانند: زندگی پررنج، بدون پول.. تلاشهای زیاد برای کسب پول.. عدم امنیت مالی و از دست دادن رؤیاها به دلیل کم پولی.. بی عدالتی پول و شانسی بودنش، شفاف و واضح رو به روی ما قرار می‌گیرند و چالش ما در کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم، شروع می‌شود نگرانی‌های ما در رابطه با پول در قالب پرسش‌هایی چون:  پول را برای رسیدن به چه هدفی میخواهم؟ چقدر پول برای هدفم کافی است؟ درست‌ترین راه کسب پول چیست؟ تعهدات مالی‌ من در قبال چه کسانی است؟ و... شکل می‌گیرد. با خواندن کتاب و انجام تمرین‌ها و راهکارهایش، نگرانی‌هایمان برطرف می‌شوند.

 

خلاصه‌ی کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم.


باید ریشه‌ی نگرانی شناخته شود؛ برای این منظور باید نگرانی را به پرسش تبدیل کرد و سپس پاسخی مناسب برای آن یافت. نگرانی درباره‌ی پول، ذهن و روح ما را به بازی می‌گیرد؛ پس بهتر است زودتر برطرفش کنیم. ذهنمان نگرانی درباره‌ی پول را ایجاد می‌‌کند و ما اغلب نمی‌توانیم دلیل این نگرانی را بیابیم و این کتاب ما را در یافتن دلایل، زیرکانه کمک می‌کند. خیلی وقتها ریشه‌ی نگرانی‌های ما مربوط می‌شود به ترس ما از نظر دیگران درباره‌ی خودمان. یعنی خود پول، کمتر در این نگرانی دخیل است و در عمق این نگرانی، چیزی غیر از پول نهفته است. مثلا هربار که به ماشینی که در مراقبت از آن و نظافتش، کوتاهی می‌کنیم، چشم می‌دوزیم، ریشه‌ی نگرانی، داشتن ماشین مدل بالاتر نیست، بلکه ماشینمان، تنبلی ما را به رخمان می‌کشد. جذاب است که کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم با مثال‌هایش و بیان روان و راحتش، دست ما را می‌گیرد و هوشمندانه نگرانیها را موشکافی می‌کند و راه درمان را می‌گوید. مقایسه‌ی خود با دیگران و بزرگان، از دلایل دیگر نگرانی برای پول است. اینجا هم موضوع پول نیست! باید فکر و ذهن اصلاح شود و مقایسه کردن از بین برود. باید نگرانیهای مالی را واضح کنیم و دلیل اصلی آنها برایمان روشن شود. همیشه با افزایش درآمد یا کاهش هزینه‌هایمان، نگرانی مالی رفع نمی‌شود؛ نوع ارتباط با پول و حس ما به پول است که نگرانی‌ها را به آرامش مبدل می‌کند. در برابر اسرار و جادوی زندگی، پول اهمیتش را به کلی از دست می‌دهد. آنچه نمی‌توانیم بدون پول انجام دهیم، شکل نگرانی‌های مالیمان را ترسناک می‌کند؛ ما میخواهیم با کسب پول بیشتر، تجربه‌های دردناک و کمبودهای گذشته‌مان را جبران کنیم و غافلیم که این راه مناسبی نیست و شادی را در پی ندارد. آتش این تجربه‌ها باید خاموش گردد و ریشه‌اش سوزانده‌شود. کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم به ما کمک می‌کند رابطه‌ی بین پول و خودمان و زندگیمان را با مهارت و آگاه‌شدن اصلاح کنیم. 

راهکارها و روند کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم.


   کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم با آوردن داستانهای عالی از ادی که می‌خواهد مشکلات زناشوییش را با پول حل کند و آنجلا، جیمز، بشرا و... نشان می‌دهد، مسئله پول نیست. پول نمی‌تواند، رابطه با همسر را بهبود دهد و... مسئله، گذشته‌ها، تجربه‌ها و عقده‌های ماست. ریشه‌ی نگرانی مالی ما این است که می‌خواهیم حقارت درون را با پول حل کنیم یا رقابت با نزدیکان و دوستانمان پریشانمان کرده و... پول معجزه نمی‌کند؛ اعجاز از درون ما آغاز می‌شود. شروع آموختن یک هنر، شاید درمان باشد اما افزایش درآمد، نه... کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم، برای شروع درمان از ما می‌خواهد که مقاومت نکنیم و حقیقت را بپذیریم، سپس روشها و تمرینها را برای رهایی از نگرانی مالی ارائه می‌دهد. از جمله راهکارهای کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم این است که: عباراتمان را درباره‌ی پول یادداشت کرده و به آن بیندیشیم. با کسی که رابطه‌ی خوبی با پول دارد، مرتبط شویم. تلاش‌هایمان را به اموال و تجربه‌های ماندگار و پر‌‌ارزش تبدیل کنیم، به دنبال یافتن استعدادهایمان و رشد باشیم تا آرامش یابیم. نگاه خلاقانه به داشته‌هایمان کنیم و دست از سر نداشته‌ها برداریم؛ شاید چندان به آنها نیاز نداشته باشیم. نیاز و خواسته را ازهم جدا کنیم؛ آیا آنچه می‌خواهیم، واقعا سودی برای زندگیمان دارد؟ و... که هر کدام با مثال و به تفصیل در کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم، آموزش داده‌ شده است. 

نقد و خرید کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم


   پول، بی اخلاق مانع است. خود‌شکوفایی و رشد شخصی، آرامش در پی دارد و پول تنها، برای خوشبختی کافی نیست. باید نگرش و رابطه‌ی خود با پول را اصلاح کنیم. با کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم و تمرین‌هایش، نگرانیهای مالیمان برطرف می‌شود و ذهنمان سرشار از انرژی می‌گردد. نگرانی‌های مالی ما به احساساتمان مربوط است و نه صرفا پول؛ باید احساسات ریشه‌یابی شوند، دلایل مشخص شده و راهکار تعیین گردد. کتاب چگونه کمتر نگران پول باشیم را نشر هنوز با ترجمه‌ی ندا شاد نظر چاپ کرده است.

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

176

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

جان آرمسترانگ

مترجم

ندا شادنظر

ناشر

انتشارات هنوز

نوبت چاپ

چاپ ششم

تاریخ اولین چاپ

1393

موضوع

علوم اجتماعی

شابک

978-600-604-715-7

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه