این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم

کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم

انتشارات هنوز

قیمت: 130,000 تومان

معرفی کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم
 

 

 کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم، در نگاه اول...


   کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم، در نگاه اول با جلد ساده‌ی نارنجی رنگش و جمله‌ی کمی عجیب چگونه از تنهایی لذت ببریم، نظرتان را به خود مشغول می‌کند؛ که آیا مگر تنهایی هم آموزش می‌خواهد. اما باید بگویم، فارغ از تنهایی و کلمه‌اش، لذت بردن از تنهایی و تبدیلش به رشد و آگاهی، خلاقیت و خودشناسی و گذراندن شاد و لذت بخشش، آموختن می‌خواهد. و با ورق زدن کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم، در خواهید یافت که تنهایی لذت بخش، همان تکه‌ی گمشده‌ی پازل زندگیمان است که بر جلد کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم، نقش بسته و در قالب مطالب عالی کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم، پیدایش خواهیم کرد!!

 

  سارا میتلند، نویسنده‌ی کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم...


  سارا میتلند، نویسنده‌ی کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم، نویسنده‌ی بریتانیایی، متولد 1950 است. از او کتابهایی چون: (دختر اورشلیم) برنده‌ی جایزه‌ی ادبی سامرست موام هم به چاپ رسیده‌است. سارا میتلند بیش از بیست سال است که تنها، در خلوت‌ترین بخش منطقه‌ای بسیارکم‌جمعیت در اسکاتلند، زندگی می‌کند. در جایی که هست، نه تنها تلفن آنتن نمی‌دهد بلکه نزدیکترین سوپر مارکت از خانه‌اش، سی کیلومتر دور است!! خودش می‌گوید: عاشق این زندگی است و در طول روز، یک نفر را هم نمی‌بیند. به نظرم، وقتی چنین کسی، تا این حد مرموز، کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم را می‌نویسد، برای ما راهی جز خواندنش، باقی نمی‌گذارد.

 

   کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم را کمی با هم ورق بزنیم....


   کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم را ورق که می‌زنیم، فهرستش با عناوینی جذاب، میخکوبمان می‌کند. عناوینی چون: تنها بودن در قرن بیست و یکم، به خلسه برو، سازگاری با طبیعت، به طبیعت نظر کن، خلاقیت، آزادی، ارتباط با ماوراء، چشم در چشم ترس و... همین ها کافی است که متوجه شویم با کتابی عجیب و جذاب که کاملا روانشناسانه، تنهایی را به ما می‌آموزد و ما را به سمت خودآگاهی، خودشناسی، شادی و موفقیت بیشتر می‌برد، رو به هستیم. موقعیتهایی چون: تلخی از دست دادن عزیز که باید به تنهایی از پس تجربه‌اش برآییم، می‌خواهید کاری پراهمیت را که به خلاقیت و تنهایی نیاز دارد، با نتیجه ای فوق العاده تمام کنید، ناگهان از جمع و هیاهو خسته شده‌اید و می‌خواهید تنها  به عمق طبیعتی بکر، پناه ببرید و یا از معاشرت با افراد پیرامونتان، شاد نیستید و ... این ها و هزاران مورد دیگر، تنهایی را می‌طلبد، اما نه تنهایی خسته کننده.. بلکه تنهایی سرشار از لذت، شادی، شوق  و شکوفایی... اینکه بخواهیم رها و آزاد باشیم و در اسارت هیچ قانون و شرایط و تسلطی از جانب دیگری نباشیم؛ یعنی تنهایی را برگزیده‌ایم و باید بیاموزیمش. چیزی که بیش از هر مورد دیگر در تنهایی موج می زند، سکوت است؛ سکوتی که روح را به پرواز در‌می آورد؛ سیرابش می‌کند و خلاقیت را گسترش می‌دهد. ساکت بودن باعث عمیق تر زندگی کردن و عمقی تر حس کردن همه ی ابعاد زندگی است...

 

  خلاصه‌ای از کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم...


  موضوع اینجاست که تنهایی برای ما وحشتناک است؛ در جهان استقلال و تحسین فردیت، از تنهایی می‌ترسیم! ولی باید بگویم که خطر تنهایی برای همه‌ی ما وجود دارد و ما آن را بارها دیده‌ایم؛ در واقع ما در میان جمعیم اما، زندگی تک نفره است. گسترده کردن هرروزه‌ی ارتباط و شبکه‌های اجتماعی، راه درروهایی سطحی و بی فایده‌اند. هرس کردن ارتباطات باعث می‌شود، افراد هم فرکانس تر را بیابیم و به جای تعدد افراد اطرافمان، تنها با کسانی مرتبط باشیم که با آنها شادیم.. پس بهتر است تا دیر نشده، تنهایی و لذت از آن را در کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم، بیاموزیم و به فرار از تنهایی، پایان دهیم. سارا میتلند در هرفصل که عنوانی جذاب دارد، ما را به تنهایی، علاقه‌مندتر می‌کند و سپس تمرینهایی به ما می‌دهد تا تنهایی جذابی را تجربه کنیم. در آغاز کلام از ما می‌خواهد که در چشمان ترس از تنهایی زل بزنیم و با این ترس مواجه شویم؛ برای غلبه بر آن از ما می‌خواهد بی‌فرافکنی تنهایی را بشناسیم و به حسهایی که از آن می‌گیریم، متوجه باشیم. کتاب از ما می‌خواهد، قدم‌های کوچک برداریم و امنیت، باهوشتر شدن، خلاقتر گشتن و افزایش انرژی و شادابتر شدن را در تنهایی‌های کوتاه مدت در شروع کار، بچشیم. بعد می‌توانیم، قدم‌های بلندتری برداریم و کارهایی که عاشقشان هستیم و تفریحاتی که جمعی انجام می‌دادیم، این بار تنهایی تجربه کنیم. در تنهایی می‌توان به دنیای خلسه و تخیل فعال پا نهاد؛ دنیایی آرام و عاری از اضطراب و سرشار از عرفان، خودشناسی و رشد؛ می‌توانید در خلسه خود را ببینید و خود را بررسی کنید، کاری که یونگ در تنهایی کرد و ناخودآگاهش به کمکش شتافت. التیام، نشاط، افزایش هوش، خلاقیت و هجوم ایده‌های ناب از اثرات این تمرین می‌باشد. 

 

  راهکارها و مزایای کتاب چگونه از تنهایی بذت ببریم برای تنهایی


   کتاب می‌گوید طبیعت را در تنهایی نگاه کن و تنهایی نابت را رقم بزن و با طبیعت یکی شو. تنهایی با دوست داشتن طبیعت مرتبط است. ما جدا از طبیعت نیستیم و اگر با طبیعت یکی شویم، قدرت و انرژیش در ما جریان می‌یابد. صداهای طبیعت ما را آرام می‌کنند. بسیاری از هنرمندان و نویسندگان، تنهایی را برای رسیدن به خلاقیت، الزامی دانسته‌اند؛ نظیر: کافکا، ویلیام وردزورث، جرجیا اوکیف و... مثلا ورنر هایزنبرگ، به دلیل بیماری، تنها شد و پس از سالها تلاش بی‌نتیجه، سرانجام در تنهایی، به خلاقانه‌ترین نظریه‌ی فیزیک( نظریه‌ی قطعیت) رسید. تنهایی شما را به دنیای دعا و مناجاتهای جادویی می‌برد و رها از خشمها، مهربان، آرام و نرمتان خواهدکرد. تنهایی با طبیعت، شما را الهام بخش و پر از ایده‌های نو می‌کند. تنهایی، شما را به سوی خداشناسی و خودشناسی می‌برد و باعث توسعه‌ی فردیتان می‌گردد. می‌توانید برای تمرین تنهایی: کارهای خانه را تنها و در سکوت انجام دهید و به عمق خود نگاه کنید یا در تنهایی بیاموزید و شعری یا آنچه دوست دارید را حفظ کنید؛ سکوت یوگا را تجربه کنید؛ کتابهایی از سفرهای ماجراجویانه‌ی تک نفره بخوانید و ماجراجویی تک نفره‌ی خود را راه بیاندازید! و تمرینهای دیگری که در کتاب، با توضیح کامل موجود است. درون گرایی و کم حرفی، ارزش‌های زیادی دارد و یکی از آنها، خودسازی و اصلاح خود است.

 

خرید و نقد کتاب چگونه از تنهایی لذت ببریم


  کتاب از تنهایی لذت ببریم را نشر هنوز با ترجمه‌ی سما قرایی منتشر کرده؛ آن را از کتابفروشی‌ها، شهرکتاب‌ها و آنلاین شاپ‌ها بخرید. اگر زندگی شلوغی دارید، به توصیه‌ی کتاب، جهان تنهاییتان را، جایی در درونتان، بسازید و هرگز فراموش نکنید که تنهایی را به فرزندانتان بیاموزید؛ تا زمانی که از تنهایی لذت نبرید، از ارتباطها و ازدواج هم لذت نخواهید برد. ارتباطهای پر مشکل، ناشی از تنهایی پرمشکل است که شما چون از آن لذت نمی‌برید، سریع با فردی، هرچند نامناسب پرش می‌کنید..


    


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

200

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

سارا میتلند

مترجم

سما قرایی

ناشر

انتشارات هنوز

نوبت چاپ

20

تاریخ چاپ

1402

موضوع

روانشناسی

شابک

978-600-6047-00-3

نظرات

captcha Refresh

کتاب های مشابه