این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب هیتلر و نازی‌ ها بر پایه اسناد تاریخی

کتاب هیتلر و نازی‌ ها بر پایه اسناد تاریخی

انتشارات پارسه

نا موجود موجود شد به من اطلاع بده

گسترده‌ترین منبع مستند درباره هیتلر و نازی‌ها خود نازی‌ها هستند. آنها اسناد بی‌شماری از جمله اسنادی مشروح از جنایات هولناک خود پدید آوردند. منابع دست اول در این زمینه عبارتند از: سخنرانی‌ها، اسناد درون حزبی نازی، شرح‌حال‌ها، نامه‌ها، یادداشت‌های روزانه و اسناد دولتی.

برخلاف بیشتر تاریخچه‌های رایش سوم که نویسندگان‌شان هزاران سند دست اول را جستجو کرده‌اند تا برداشت خود را از این رژیم ارائه دهند، این کتاب آن منابع دست اول را به سخن گفتن واداشته و نتیجه، شرحی زنده از کل تاریخچه ناسیونال سوسیالیسم از چشم‌اندازهای گوناگون شده است. سخنان و نوشته های رهبران نازی مانند هیتلر، هیملر، گوبلز و اشپیر؛ شهادت ها، مصاحبه‌ها و خاطره‌های اعضای اس‌اس، گزارش روزنامه‌های خارجی و اسناد دولتی آلمان و کشورهای اشغالی؛ و مجموعه‌ای تاثیرگذار از مدارک بصری (پوسترهای تبلیغاتی، کاریکاتورها و عکس‌ها) دستمایه مولف برای این اثر بوده است.

دیوید اف کرو که در حوزه‌های تاریخ فرهنگ عامه و مصرف‌گرایی در اروپا و آلمان و نیز تاریخ شفاهی و تاریخ بصری آلمان در قرن بیستم فعالیت می‌کند، کتاب‌های دیگری هم در این زمینه نوشته است، از جمله: آلمانی‌ها در جنگ: از وایمار تا هیتلر، بهره‌گیری از آلمان در جنگ سرد و…

فصل‌های این کتاب عبارتند از: نازیسم چگونه پدیدار شد؟، هیتلر وارد می‌شود، مستندات تصویری، حکومت نژادی، جنگ هیتلر، نسل کشی و آلمان پس از نسل‌کشی. مقدمه، توضیحاتی درباره مستندنگاری و سندخوانی، پی نوشت و گاه‌شمار دیگر بخش های کتاب هستند.


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب وزیری
تعداد صفحه

280

نوع جلد گالینگور

مشخصات فنی

نویسنده

دیوید اف کرو

مترجم

مستوره خضرایی

ناشر

انتشارات پارسه

نوبت چاپ

2

تاریخ چاپ

1394

موضوع

تاریخ جهان

شابک

4 - 112 - 253 - 600 - 978

نظرات

captcha Refresh

کتاب های مشابه