این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب برای ثروتمند شدن: معرفی بهترین کتاب‌های ثروت ساز

کتاب برای ثروتمند شدن: معرفی بهترین کتاب‌های ثروت ساز
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/05/24 0 نظر

برای تغییر سبک زندگی خود و دستیابی به اهداف و آرمان هایی که در سر دارید، مطالعه بهترین کتاب های ثروت ساز که نوشته شده افراد موفق جهان هستند، می تواند مناسب ترین طرز تفکر و دید فکری را برای شما به وجود آورد.

قبل از ورود به صحبت در مورد کتاب برای ثروتمند شدن یا کتاب‌های ثروت ساز، کمی در مورد خود ثروت صحبت می‌کنیم. ثروت و ثروتمند شدن دارای مزایای بسیاری است. با ثروت، انسان مشغله‌ها و دغدغه‌های اولیه و پیش پا افتاده و مزاحم معیشتی را ندارد و می‌تواند به افکار و آمال خود بپردازد. علاوه بر این، ثروت، وسایل لازم برای تحقق این آمال و آرزوها و اهداف را خیلی بهتر و راحتتر و سریع‌تر برای او فراهم می‌آورد. ثروت، وسیله بسیار مناسبی است برای تحقق اهداف عالیه انسان.

آنچه مذموم است وابسته شدن به ثروت و به اصطلاح پول پرستی است، وگرنه هر انسان عاقلی می‌داند که فقر مقدمه هرگونه تخلف و فحشایی است، جدا از این که دغدغه‌های آن، فضای فکری انسان را پر می‌کند و جایی برای افکار متعالی نمی‌گذارد. پس انسانِ فهیم مطمئناً باید در جهت ثروتمند شدن تلاشی جدی داشته باشد برای این که دچار فقر و بدبختی نباشد و فرصت داشته باشد برای پیشرفت خود و جامعه‌اش اقدامات لازم را انجام دهد.

اما منطقی‌ترین و بهترین راه‌ها برای کسب ثروت‌های مشروع کدام است؟ مطمئناً راه‌های چندی در این رابطه وجود دارد، اما یکی از بهترین راه‌ها که برای ما در اینجا مهم است خواندن کتاب‌های موفقیت است.

معرفی کسانی که با کتاب خواندن سوپر ثروتمند شدند

سیبولد در کتاب خود با عنوان «مردم ثروتمند چگونه فکر می‌کنند» می‌نویسد: «اگر به خانه یک فرد ثروتمند بروید، یکی از اولین چیزهایی که خواهید دید، کتابخانه‌ای گسترده از کتاب‌هایی است که آنها برای آموزش خود در مورد چگونگی کسب موفقیتِ بیشتر خوانده‌اند. "

در اینجا به پنج نفر از این افراد که موفقیت خود را مدیون مطالعه مداوم هستند اشاره می‌کنیم:

* چارلی مانگر، مدیر عامل برکشای هاتاوی، با دارایی خالص حدود یک و نیم میلیلرد دلار. مانگر به شوخی می‌گوید که آن قدر کتاب می‌خواند که فرزندانش فکر می‌کنند او «کتابی است که چند تا دست و پا از او بیرون زده است

* ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس، وضعیت خود در کودکی خود را به عنوان یک بچه «کتابخوار» توصیف می‌کند. او وقتی بزرگ شد، روزانه دو کتاب می‌خواند. وقتی از ماسک پرسیده شد که چگونه ساخت موشک را یاد گرفته است، پاسخ ساده‌ای داد: "من کتاب می‌خوانم. "

* اپرا وینفری. اپرا، خواندن کتاب را به وسیله‌ای برای کمک به او در دوران کودکی فقیرانه‌اش برای صعود به زندگی ثروتمندانه می‌داند. خواندن او را برانگیخت تا فراتر از آغازهای ناچیز خود نگاه کند و به این فکر کند که چگونه می‌توان جهان را تغییر داد. وینفری زمانی گفت: «کتاب‌ها مسیر من برای رسیدن به آزادی شخصی بودند. من خواندن را در سه سالگی یاد گرفتم و به زودی متوجه شدم که دنیای کاملی برای فتح وجود دارد که فراتر از مزرعه ما در می سی سی پی بود.»

* مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس بوک، گفت "مطالعه به من دیدگاه‌های گسترده‌تری در مورد تعدادی از موضوعات داده است - از علم به دین، از فقر تا رفاه، از سلامت تا انرژی تا عدالت اجتماعی، از فلسفه سیاسی تا سیاست خارجی، و از تاریخ تا داستان‌های آینده نگر.» اگر فردی مثل زاکربرگ بتواند وقت برای خواندن دو کتاب در هفته پیدا کند، شما نیز باید بتوانید این کار را انجام دهید.

* بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت. گیتس، ثروتمندترین مرد جهان، سالانه حدود 50 کتاب می‌خواند - تقریباً یک کتاب در هفته. گیتس هنوز خواندن را راه اصلی خود برای یادگیری و درک می‌داند. او از تبلت هم استفاده نمی‌کند و احساس یک کتاب چاپی واقعی را ترجیح می‌دهد. گیتس به قدری عاشق مطالعه است  که حتی در وبلاگ خود، نقد کتاب ارسال می‌کند. یک ستون نویس نیویورک تایمز از گیتس پرسید که خواندن در زندگی او چه نقشی دارد. پاسخ او این بود: "این یکی از اصلی ترین راه‌هایی است که من یاد می‌گیرم و از کودکی‌ام هم همین طور بوده است. این روزها همچنین می‌توانم از مکان‌های جالب دیدن کنم، با دانشمندان ملاقات کنم و سخنرانی‌های زیادی را به صورت آنلاین تماشا کنم، اما خواندن هنوز هم راه اصلی من است که هم چیزهای جدید یاد می‌گیرم و هم درک خودم را می‌آزمایم.»

معرفی نمونه‌هایی از بهترین کتاب‌های ثروت ساز

یکی از بهترین روش‌های ثروتمند شدن گوش دادن به تجربیات و اندرزهای دلسوازنه ثروتمندان است. اما از آن جایی که امکان دسترسی به ان ها به هردلیل میسر نیست مطالعه کتاب‌هایی که به ان ها کمک کرده است، یا خودشان نوشته‌اند، به عنوان یکی از مسیرهای قابل قبول موفق شدن شناخته می‌شود. در همین رابطه به عنوان نمونه‌ای از بهترین کتاب‌های ثروت ساز به معرفی پنج تا از این کتاب‌ها می‌پردازیم:

1- «بیندیشید و ثروتمند شوید» نوشته ناپلئون هیل

در این کتاب که در زمان رکود بزرگ و یأس اجتماعی ناشی از جنگ جهانی دوم نوشته شده است، ناپلئون هیل بعد از مصاحبه با متجاوز از پانصد نفر، به کشف این راز می‌رسد که، برای این که بتوانیم مانند ثروتمندان، موفق به انباشت کلان ثروت شویم باید بتوانیم مثل آنها بیندیشیم. او در این کتاب فرمول سیزده مرحله‌ای ساده‌ای برای مشخص کردن اهدافتان ارائه می‌دهد تا خواهی نخواهی شاهد کامیابی را در آغوش کشید.

2- «اثر مرکب» نوشته دارن هاردی

در کتاب اثر مرکب، درمی‌یابیم که ما به طور ناگهانی ثروتمند و موفق نمی‌شویم، ولی می‌توانیم راهکارهایی جهت ثروتمند شدن بیاموزیم و آن‌ها را به طور مداوم و دقیق جهت افزایش درآمد خود به کار بریم. برای رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، لازم نیست اطلاعاتی جدید کسب کنید، بلکه باید برنامه‌ای مدون و سازمان یافته‌ داشته باشید تا در رسیدن به اهدافتان به شما کمک کند. هاردی این کتاب را بر اساس اصولی که شما را به موفقیت می‌رساند نوشته است. یکی از اصولی که روی آن تأکید دارد ایجاد تغییرات کوچک و انتخاب‌های درست در زندگی است.

3- « پدر پولدار پدر بی پول» نوشته رابرت کیوساکی

کیوساکی در کتاب پدر پولدار پدر بی پول، با مقایسه زندگی پدر فرهیخته و دارای تحصیلات عالی خودش که به سختی کار می‌کرد تا پول مورد نیاز را به دست آورد با پدر بهترین دوستش که نقش پدر دومش را بازی می‌کرد و در حالی که دارای تحصیلات چندانی نبود با کارآفرینی و هوش مالی خود ثروت کلانی گرد آورده بود، تعالیمی اساسی در زمینه روش‌های خلق ثروت را ارائه می‌دهد. او در پی اثبات این است که به جای کار کردن برای پول باید راهکارهایی را در پیش گیریم که پول برای ما کار کند.

4- «ثروتمندترین مرد بابل» نوشته جورج سیموئل کلاسون

نویسنده روانشناس امریکایی کتاب قدیمی، ثروتمندترین مرد بابل، آموزه‌های پربازده و ماندگار مردمان ثروتمند در طول تاریخ را در این کتاب گردآوری کرده است، آموزه‌هایی که می‌توانند مثل یک نقشه‌ راه گنج عمل کنند و خوانندگان کتاب را به سمت دستیابی به اهداف ‌و موفقیت‌های مالی هدایت کنند. او با ارائه راهکارهایی ساده و عملی، به افرادی که در پس‌انداز کردن، کسب‌وکار و ادای قرض‌هایشان مشکل دارند کمک می‌کند. کتاب، یک برنامه مدون و قابل اجرا دارد که هر فرد با هر سطح از درآمد می‌تواند از آن استفاده کند و به موفقیت اقتصادی که آرزویش را دارد دست پیدا کند.

5- « سنگفرش هر خیابان از طلاست» نوشته کیم وو چونگ

وو چونگ مدیر و مؤسس کمپانی دوو این کتاب را خطاب به جوانان سراسر جهان منتشر کرده است، کتابی که یکی از موفق‌ترین کتاب‌های موفقیت در جهان لقب گرفته است. او می‌گوید: «من هیچ‌گاه مانند یک انسان دیوانه برای کسب درآمدِ ناچیز کار نکرده‌ام.» او از انجام کارهایی که دیگران آنها را غیرممکن می‌دانند لذت می‌بَرَد. باید با او و کتابش آشنا شد زیرا سرگذشت وی مجموعه‌ای از راهنمایی‌های خلاقانه و کاربردی در راه رسیدن به موفقیت در کار و زندگیست. کتاب را می‌توان یک کتاب انگیزشی-مدیریتی تلقی کرد که برای بسیاری می‌تواند کتاب جذابی باشد، و البته راهکارهای مدیریتی نیز در این کتاب آورده شده است.

عنوان‌های بسیار دیگری برای کتاب برای ثروتمند شدن و موفقیت وجود دارد که به راحتی می‌توان آنها را در فروشگاه‌های حقیقی و مجازی کتاب یافت و خرید و خواند.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

جدیدترین مقالات