این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

زندگینامه نویسندگان

آنتوان دو سنت اگزوپری نویسنده فرانسوی خالق شاهکار شازده کوچولو است. در این نوشته به معرفی این نویسنده و آثار مهم او خواهیم پرداخت.

داستایوفسکی نویسنده‌ای روس خالق شاهکارهایی مانند ابله، جنزدگان، برادران کارامازوف، قمار باز و جنایت و مکافات است که داستان زندگی جالبی دارد. این نویسنده یک بار به دلیل فعالیت‌های مدنی به اعدام محکوم شد و تا پای جوخه اعدام رفت اما....

 در این نوشته به معرفی زندگی شخصی و زندگی حرفه ای نویسنده کتاب چهار اثر خواهیم پرداخت و کتاب های فلورانس اسکاول شین را معرفی خواهیم کرد. در قسمتی از این نوشته هم با معروفترین کتاب این نویسنده به نام چهار اثر نیز آشنا خواهیم شد و امکان خرید این کتاب را با تخفیف فراهم خواهیم آورد.

زندگی‌نامه‌ی عادل فردوسی‌پور گزارشگر و مجری صدا و سیما و تهیه‌کننده‌ی برنامه‌ی نود که ابتدا با مکالمه‌ای که بین عادل فردوسی‌پور و منوچهر نوذری رخ می‌دهد آغاز می‌شود و با خاطره کوتاه نویسنده‌‌ی متن ادامه می‌یابد و بعد از معرفی اجمالی از دوران کودکی و نوجوانی وی به دوران تحصیل و سپس کاری او پرداخته می‌شود.

یوال نوح هراری متولد 24 فوریه‌ی 1976، مورخ اسرائیلی  و استاد گروه تاریخ دانشگاه عبری اورشلیم است. او با نوشتن سه کتاب پرفروش انسان خردمند: تاریخ مختصر نوع بشر (2014)، انسان خداگونه: تاریخ مختصر آینده (2016) و 21 درس برای قرن بیست و یکم (2018)  به شهرت رسید. او در این کتاب‌ها به پرسش‌های مهمی درباره‌ی اختیار، آگاهی و هوش می‌پردازد.

عباس معروفی نویسنده‌ی معروف ایرانی، متولد 1336، تا کنون رمان‌ها، اشعار و داستان‌های زیادی نوشته و در دوره‌ای گرداننده‌ی مجله‌ی گردون بوده است. معروفی با انتشار رمان سمفونی مردگان در دهه‌ی شصت مشهور شد. عباس معروفی در حال حاضر در آلمان زندگی می‌کند.

کوئلیو در برزیل به دنیا آمد و در مدرسه‌ی  مذهبی یسوعیان درس خواند. از همان نوجوانی به نویسندگی علاقه داشت. وقتی به مادرش گفت می‌خواهد نویسنده شود او در جواب گفت: «پسرم، پدر من مهندس است. آدم منطقی و معقولی است و دنیا را دست می‌بیند. تو اصلاً می‌دانی نویسنده شدن یعنی چه؟» پائولو کوئلیو از نوجوانی بسیار درون‌گرا و سنت‌شکن بود. تا حدی که پدر و مادرش او را به درمانگاه روانی فرستادند...  

محمود فرجامی کار نوشتن طنز را با نام مستعار م. ف. در سایت بازتاب آغاز کرد. 15 درصد تخفیف کتاب های این نویسنده در سایت کتاب وب.

لوییسا و گابریل پس از به دنیا آمدنِ پسرشان تصمیم گرفتند اجازه دهند پدر و مادرِ لوییسا از بچه مراقبت کنند. گابریل گارسیا پس از آنکه در چندین سرمایه‌‌گذاری‌‌ شکست خورد، ناچار شد شغلی پیدا کند و آراکاتاکا نیازی به تلگرافچی نداشت. در ضمن، او امیدوار بود بتواند داروخانه‌‌ای راه‌‌اندازی کند و بعضی از آموخته‌‌های پزشکی‌‌اش را در آن به کار ببرد. اما چنین اقدامی نیاز به زمان و سفر داشت و با وجود بچ‌‌ی کوچک ناممکن بود.

جورج اورول در هند و به طور اتفاقی فقط در فاصله دویست و پنجاه مایلی از جایی به دنیا آمد که همسر دومش، سونیا برونل، متولد شد ولی در سال 1904 و درست زمانی که جورج تقریبا یک سالش بود به همراه مادر و خواهر بزرگترش، مارجری، رهسپار انگلستان شدند تا ساکن آن جا شوند. بین این سال و ژوئن سال 1912 یعنی وقتی پدر اورول در سن پنجاه و پنج سالگی بازنشسته شد و به انگلستان برگشت تا با خانواده‌اش سر کند، جرج فقط سه ماه او را دید آن هم وقتی ریچارد بلر در تابستان سال 1907 برای مرخصی به انگلستان رفت. ورود پدری غریبه به زندگی او آن هم در سن هشت سالگی کم کم باید اعصاب خردکن بوده باشد.  

هاینریش بل در شهر کلن آلمان در یک خانواده‌ی کاتولیک به دنیا آمد. از جوانی با نازیسم مخالف بود و در دهه‌ی 1930 از ورود به جنبش جوانان هیتلری خودداری کرد. در سال 1942 با آنه‌ماری سش ازدواج کرد و با همکاری او چند کتاب از ادبیات انگلیسی و آمریکایی را به آلمانی ترجمه کرد. وارد خدمت نظام شد و در لهستان، فرانسه، رومانی، مجارستان و شوروی خدمت کرد. در این مدت چند بار زخمی شد و در سال 1945 توسط ارتش آمریکا دستگیر شد و به اردوگاه اسرای جنگی رفت.

سوزان سانتاگ در مقدمه‌ای بر رمان پیاده‌روی  اثر روبرت والزر، او را حلقه‌ی گمشده‌ی میان هاینریش فون کلایست و فرانتس کافکا می‌داند.  به گفته‌ی سانتاگ: «زمانی که روبرت والزر می‌‌نوشت، به چشم نسل‌های پس از او، گویی کافکا بود که از خلال منشور والزر می‌نوشت. روبرت موزیل، یکی از ستایندگان آثار روبرت والزر، وقتی برای اولین بار داستانی از کافکا خواند، پیش از هر چیز به شباهت آن به داستان‌های والزر اشاره کرد.»  پس از انتشار نخستین آثار روبرت والزر، بسیاری از جمله هرمان هسه، اشتفان تسوایگ، والتر بنیامین و فرانتس کافکا او را ستودند   و از این لحاظ می‌توان گفت شهرت او در زمان حیاتش بسیار بیشتر از شهرت امثال کافکا و بنیامین در زمان حیاتشان بود.