ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب وب / محصولات / کتاب ها / فلسفه / کتاب در باب حکمت زندگی
کتاب در باب حکمت زندگی

کتاب در باب حکمت زندگی

انتشارات نیلوفر

‌ مبتذل‌ترین نوع غرور، غرور ملی است، زیرا کسی که به ملیت خود افتخار کند در خود کیفیت باارزشی برای افتخار ندارد، وگرنه به چیزی متوسل نمی‌شد که با هزاران‌هزار نفر در آن مشترک است. برعکس، کسی که امتیازات فردی مهمی در شخصیت خود داشته باشد، کمبودها و خطاهای ملت خود را واضح‌تر از دیگران می‌بیند، زیرا مدام با اینها برخورد می‌کند. اما هر نادان فرومایه که هیچ افتخاری در جهان ندارد، به‌مثابهٔ آخرین دستاویز به ملتی متوسل می‌شود که خود جزئی از آن است. چنین کسی آماده و خوشحال است که از هر خطا و حماقتی که ملتش دارد، با چنگ و دندان دفاع کند.

75,000 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 3 از 2 رای

«فلسفه آرتور شوپنهاور را همواره به منزله فلسفه ممتاز هنر، حتی فلسفه مرجح هنرمندان تلقی کرده‌اند؛ نه به این علت که بخش بزرگی از فلسفه او به هنر اختصاص دارد.... یا ساختار این فلسفه در کمال روشنی، شفافیت و انسجام و لحن آن نیرومند، آراسته، دقیق و .... واجد اضباطی شاداب است .. همه اینها «نمود» یا ظاهر امر است، یعنی بیان ضروری و فطری ماهیت و عمق این نحوه اندیشیدن ... بیان طبع پویا و هنرمندانهای که جز در این قالب ممکن نیست متجلی گردد.»

توماس مان لئو تالستوی در 1869 در نامهای به آفاناسی فل مینویسد: « آیا میدانید که تابستان امسال تا چه اندازه برایم پرارزش بود؟ این ایام را با شیفتگی به شوپنهاور و لذتهای روحی فراوانی گذراندم، که پیش از آن هرگز نمیشناختم .. ممکن است روزی نظرم در این باره تغییر کند، اما به هر حال اکنون یقین دارم که شوپنهاور نابغهترین انسانهاست. وقتی آثارش را میخوانم نمیفهمم که چرا تا بحال ناشناس مانده است. شاید توضیح این امر همان باشد که او خود بارها تکرار کرده است، به این معنا که اکثریت آدمیزادگان را ابلهان تشکیل میدهند.»


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

278

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

آرتور شوپنهاور

مترجم

محمد مبشری

ناشر

انتشارات نیلوفر

نوبت چاپ

17

تاریخ چاپ

1401

موضوع

فلسفه، روانشناسی

شابک

9789644484070

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه