این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب هند باستان

کتاب هند باستان

انتشارات علمی و فرهنگی

قیمت: 440,000 تومان

هندوستان کشور شگفت‌انگیزی است که «شبه قاره» و کشور «هفتادودو ملت» نیز خوانده شده است. فرهنگ و تمدن هند از دوران باستان همواره مایۀ شگفتی و اعجاب همگان بوده است. تا پیش از سال 1947 (1326هـ .) و کسب استقلال کامل هندوستان، غربیان دربارۀ هندوستان یا کم می‌دانستند یا هیچ نمی‌دانستند. این کتاب سیری است جامع در تاریخ، هنر، فرهنگ و تمدن هند از دوران باستان تا استقلال.
پروفسور بَشم، استاد فرهنگ و تمدن‌های آسیایی در دانشگاه کانبرا در استرالیا، با زبانی شیوا، آسان و جذاب در ده فصل، به شایسته‌ترین روش به بررسی همۀ جنبه‌ها و مظاهر فرهنگ و تمدن هندوستان پرداخته است، از جمله دوران پیش از تاریخ، دورۀ انسان آغازین در هند، هند و اروپاییان و آریایی‌ها، امپراتوری‌های باستانی، عصر بودا، قرون وسطا، دولت و اندیشه‌های سیاسی، جوامع و طبقات اجتماعی، زندگی روزمرۀ شهری و روستایی، خوراک و پوشاک، تجارت، دین و فرقه‌های مختلف دینی، شعر و ادبیات منثور، و میراث هند در برخورد با عرب.
پیوست‌های تخصصی دربارۀ نجوم، کیهان‌شناسی، جغرافیا، ریاضیات، فیزیک، شیمی، منطق، پزشکی، اوزان و مقادیر، مسکوکات، و کولی‌ها از بخش‌های تکمیلی این کتاب کم‌نظیر و ارزشمند به شمار می‌روند.
نزدیکی فرهنگی و حوزۀ تاریخی و تمدن ایران و هند اهمیت مطالعۀ چنین متونی را برای محققان ایرانی در رشته‌های فرهنگ، دین، تاریخ، زبان و مانند آن‌ها بیشتر می‌نمایاند، البته، خوانندگان عام و علاقه‌مند به مطالعۀ چنین متونی را نیز خرسند می‌گرداند. ترجمۀ فارسی این کتاب گرانقدر به قلم شیوای دو تن از مترجمان زبدۀ ایرانی صورت گرفته که لذت مطالعۀ چنین اثر پرباری را دوچندان خواهد کرد. 

 


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب وزیری
تعداد صفحه

952

نوع جلد گالینگور

مشخصات فنی

نویسنده

آرتور لوین بشم

مترجم

فریدون بدره‌ ای، محمود مصاحب

ناشر

انتشارات علمی و فرهنگی

نوبت چاپ

2

تاریخ چاپ

1401

موضوع

تاریخ جهان

شابک

978-600-121-127-0

نظرات

captcha Refresh

کتاب های مشابه