ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

کتاب وب / محصولات / کتاب ها / فلسفه / قیمت، معرفی، ارسال رایگان و خرید کتاب فیلسوفان در خیابان: زندگی بررسی شده
قیمت، معرفی، ارسال رایگان و خرید کتاب فیلسوفان در خیابان: زندگی بررسی شده

قیمت، معرفی، ارسال رایگان و خرید کتاب فیلسوفان در خیابان: زندگی بررسی شده

انتشارات پارسه

36,000 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 0 از 0 رای

«زندگی بررسی شده» عنوان فیلم مستندی است که آسترا تایلر آن را با همکاری هشت فیلسوف ساخت، و در سال 2008 منتشر شد. مستند مورد توجه قرار گرفت و تایلر سال بعد، پرسه‌ها و گفت‌وگوهایش را با این فیلسوفان سرشناس در قالب کتاب منتشر کرد.

آسترا تایلر در این کتاب‌ می‌کوشد فلسفه را به متن زندگی بازگرداند و به همین دلیل است که پیشگفتار «زندگی بررسی‌شده» را با این پرسش آغاز کرده است: «آیا فیلسوفان مرده‌اند؟»

 نویسنده مفروضات قابل توجهی در باب چرایی مهجور شدن فلسفه برمی‌شمرد و از جمله به فرهنگ رایج ضدروشنفکری اشاره می‌کند که نقشی پررنگ در این زمینه داشته است.

 او از روی‌ آوردن به رشته‌های بازارپسند‌تر می‌گوید که به آرمان فلسفه آسیب زده‌اند و در نهایت از مشقت‌های «اتصال‌پذیری» فراگیر و بی‌وقفه می‌نالد که حال و حوصله و تاب و توانی برای ژرف‌اندیشی‌ها و گفت‌وگو‌هایی که فلسفه ما را به آنها می‌خواند، باقی نگذاشته است. 

تایلر در این کتاب تلاش کرده تا انگیزه‌ها و الهام‌های فیلسوفان را به نحوی عرضه کند که از اصطلاحات و زبان نامفهوم دور باشند و با تجربه‌ها و دلمشغولی‌های مشترک همخوانی داشته باشند. به اعتقاد او بزرگترین شور و شعفی که فلسفه‌ورزی به بار می‌آورد، آن لحظه‌ای است که مفهومی که در ابتدا نفوذناپذیر یه نظر می‌رسید، ناگهان روشن شود و مساله، موقعیت یا احساسی که پیش از آن تن به درک و فهم نمی‌داد، کاملا وضوح پیدا کند. 

این همان لحظه‌ای است که برای تایلر اهمیت بسیار دارد؛ آنجا که مخاطب از رهگذر خوانش این گفت‌وگوها، دست به کشف و شهود بزند و در نهایت به وجد آید. 


ما آب حیات می فروشیم.

کتاب وب : خدمات ویژه برای خرید کتاب از جمله خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب به سراسر کشور

فروشگاه اینترنتی کتاب وب

 

 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

288

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

آسترا تایلر

مترجم

شهاب‌ الدین عباسی

ناشر

انتشارات پارسه

نوبت چاپ

چاپ اول

تاریخ چاپ

1397

موضوع

فلسفه

شابک

4-365-253-600-978

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه
,