ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب کاملا محفوظ می باشد

5 رمان برتر عاشقانه دنیا : تا نخوانده‌ اید عاشق نشوید

5 رمان برتر عاشقانه دنیا : تا نخوانده‌ اید عاشق نشوید
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/11/23 2 نظر

اگر قصد خواندن بهترین رمان عاشقانه دنیا را دارید این نوشتار برای شما تدوین شده است. انتخاب کتاب برای کتابخوانان حرفه ای، امری آسان است، اما برای افراد مبتدی و متوسط حوزه کتاب خوانی امری دشوار می باشد.

اگر قصد خواندن بهترین رمان عاشقانه دنیا را دارید این نوشتار برای شما تدوین شده است. انتخاب کتاب برای کتابخوانان حرفه ای، امری آسان است، اما برای افراد مبتدی و متوسط حوزه کتاب خوانی امری دشوار می باشد. رمان های عاشقانه به عنوان یکی از پرطرفدارترین کتاب های جهان محسوب می‌شوند که گزینه مناسبی برای کتابخوانان هستند. انتخاب هوشمندانه رمان عاشقانه خارجی، نیازمند کسب اطلاعات اجمالی در مورد نویسنده و داستان رمان است. به منظور کسب نتیجه مطلوب از انتخاب کتاب در میان دنیای متنوع و گسترده کتاب و رمان، باید کتاب مناسب با سن و سلیقه انتخاب شود. کتاب‌هایی چون غرور و تعصب، جین ایر، بلندی های بادگیر، برباد رفته و... جزء برترین رمان ها از دید خوانندگان و منتقدین هستند. با مطالعه اجمالی داستان این رمان ها اشتیاقی وصف نشدنی در وجود خوانندگان کتاب پدیدار می‌گردد.

جین ایر برترین رمان عاشقانه ادبیات کلاسیک عاشقانه

رمان عاشقانه جین ایر (Jane Eyre) اثر خانوم شارلوت برونته نویسنده انگلیسی است. شارلوت برونته خواهر امیلی برونته و انا برونته است که به خواهران برونته معروف هستند و آثار ارزشمندی در حوزه ادبیات خلق نموده اند. این رمان عاشقانه در قرن نوزدهم میلادی در انگلستان به چاپ رسید و به عنوان فیلمنامه فیلم های بسیاری مورد استفاده قرار گرفت.

داستان رمان عاشقانه جین ایر

جین ایر درمورد دختر یتیمی به نام جین است که پس از مرگ والدینش در پرورشگاه زندگی می کند. جین به عنوان مربی موسیقی، نقاشی و زبان فرانسه فرزندان یک خانواده اشرافی مشغول بکار می‌شود. با گذر زمان آقای راچستر، ارباب همان خانه دلباخته جین می‌شود. جین پس از اینکه می فهمد همسر اول آقای راچستر دیوانه است و در آن خانه زندانی است، با دلی شکسته از آن خانه می‌گریزد. پس از چندی یک کشیش و خواهرانش جین را بیهوش می کنند و از وی مراقبت می‌کنند. کشیش نیز دلباخته جین می‌شود اما جین با پیروی ندای درونش به نزد راچستر بازمی‌گردد. قهرمان داستان پس از اینکه متوجه می‌شود راچستر برای نجات جان همسرش از آتش سوزی، بینایی اش را از دست داده است ...... ( ادامه داستان را با خواندن کتاب دنبال کنید)

 

غرور و تعصب، یک رمان خارجی بسیار جذاب

کتاب غرور و تعصب (Pride and Prejudice) یا تفاخر و پیش داوری به عنوان برترین رمان عاشقانه دنیا شناخته می‌شود که توسط جین آستن نویسنده انگلیسی الاصل نوشته شده است. جین زمانی که 21 ساله بود این کتاب را نوشت، اما پس از 17 سال موفق به چاپ آن شد.

داستان رمان عاشقانه غرور و تعصب

این کتاب حاوی ارتباطات عاشقانه بسیاری است که با اتفاقات و قضایای مختلفی آمیخته شده اند. جین و الیزابت دو دختر بزرگ خانواده بنت هستند. خانم و آقای بنت پنج فرزند دارند که دو دختر اول بسیار فهمیده و باوقار هستند. دختر وسطی بخاطر عدم زیبایی به پرورش انسانیت و آموزش یک ساز موسیقی روی آورده است. دو دختر کوچکتر خانواده بسیار سبک سر و بی فکر هستند. داستان از آنجایی شروع می‌شود که آقای چارلز در قصر خود که ندرفیلد نام دارد، یک مهمانی بزرگ ترتیب می‌دهد. دارسی دوست قدیمی آقای چارلز نیز در این مهمانی حضور دارد اما به طور ناخواسته با رفتار خویش سبب رنجش الیزابت می‌شود. از سوی دیگر پسر عموی دختران بنت می خواهد با یکی از دخترعموهایش ازدواج کند. او به الیزابت پیشنهاد ازدواج می‌دهد ولی الیزابت درخواست وی را قبول نمی‌کند. الیزابت دل در گروی افسر ویکهام دارد که برادر ناتنی دارسی محسوب می‌شود. از سوی دیگر خواهر آقای چارلز دلباخته ی دارسی شده است. او می‌خواهد ترتیبی دهد تا برادرش با خواهر دارسی ازدواج کرده و ارتباط آنها نزدیک تر شود. مثلث های عشقی و عشق های یکطرفه سبب بروز اتفاقات و قضایای تلخ و شیرینی می‌شوند که خواننده را به عمق داستان می‌کشانند.

رمان عاشقانه من پیش از تو، اثر برتر ادبیات عاشقانه

من پیش از تو (Me Before You) نام رمان عاشقانه ی جوجو مویز است که در سال 2012 به چاپ رسید و مورد توجه بسیاری از خوانندگان و منتقدین قرار گرفت. جلد دوم این کتاب با عنوان من پس از تو در سال 2015 نیز به چاپ رسید. نقش اصلی رمان دختری به نام لوییزا است که به همراه پدر، مادر و خواهر کوچکترش زندگی می‌کند. او توانایی های چندانی ندارد و در یک کافه کار میکند. او پس از مدتی کار در کافه را از دست می‌دهد و بعد از تلاش‌های بسیار، به عنوان پرستار یک پسر قطع نخاع به نام ویل استخدام می‌شود.

داستان رمان عاشقانه من پیش از تو

خانواده ویل جزء قشر مرفه و ثروتمند جامعه محسوب می‌شوند. ویل که در یک حادثه موتور سواری توانایی راه رفتن خویش را از دست داده است، بسیار بداخلاق شده است. او پس از شنیدن خبر ازدواج دوست دخترش با بهترین دوستش اقدام به خودکشی می‌کند. ویل با مراقبت های مستمر و رفتار مناسب لوییزا به زندگی بازمی‌گردد. آنها روزهای خوبی را باهم سپری می کنند و لوییزا عشق خود را به ویل ابراز میکند. ویل عشق لوییزا را رد می‌کند و قبل از سفر به پاریس به زندگی خویش پایان می‌دهد. ویل ثروت زیادی برای لوییزا به جای می‌گذارد. تفریحات و عاشقانه های ویل و لوئیزا در بستر تلخ داستان، بسیار جذاب است. اغلب منتقدان این اثر را عالی توصیف کرده اند و برخی آن را منزله ی طرد افراد کم توان پنداشته اند.

 

رمان عاشقانه بلندی های بادگیر، رمان مشهور ادبیات کلاسیک

رمان بلندی های بادگیر اثر امیلی برونته، نویسنده و شاعر انگلیسی است که در قرن نوزدهم هجری به چاپ رسیده است. این کتاب روایت عشقی نافرجام، خشم و انتقام، عشق و دوستی، محبت و جدایی است. داستان پر فراز و نشیب کتاب از زبان دختری به نام آلن روایت می‌شود. به گفته ی آلن، آقای هیتکلیف توسط پدر خانواده به عمارت آورده می‌شود. میان هیتکلیف و کاترین رابطه ای عمیق و عاشقانه شکل می‌گیرد که توسط پدر ارشد خانواده نابود می‌شود. در اثنای داستان کاترین با یک خانواده اشرافی ازدواج می‌کند و همین سبب برافروختگی خشم و نفرت هیتکلیف می‌شود.

برباد رفته، برترین رمان عاشقانه

رمان بر باد رفته (Gone With The Wind) نوشته ی مارگارت میچل، رمان عاشقانه ی قرن بیستم است که برنده ی جایزه ی پولیتزر شده است. این کتاب سرنوشت اسکارلت اوهارا دختری زیبا و عزیز کرده ی خانواده اوهارا را بازگو می‌کند که در پی رسیدن به عشق واقعی اش اتفاقات زیادی از سر می‌گذراند. او عاشق اشلی یکی از نجیب زادگان آمریکایی است اما اشلی با دختری نحیف و معمولی ازدواج می‌کند. اسکارلت با قصد عذاب اشلی با برادر زن اشلی ازدواج می‌کند. پس از مرگ چارلز بر اثر سرخک، با مرد دیگری ازدواج می‌کند. اسکارلت همچنان در پی عشق اشلی است اما در نهایت درمی یابد عشق اصلی و واقعی او همسر سومش رت باتلر است و ادامه داستان بسیار جذاب است.

 

مطالعه رمان های عاشقانه برای بسیاری از افراد فراتر از سرگرمی است. به منظور بهره گیری از نکات و دانش موجود در رمان های ژانر عاشقانه باید این کتاب‌ها را خواند.  ما در سایت کتاب وب لیستی از کتاب های عاشقانه قفسه های کتاب هایمان برای شما آماده کرده ایم و این کتاب ها را به رایگان برای شما ارسال خواهیم کرد..

نظرات

captcha Refresh
ملیحه سادات حق خواه
۱۴۰۰/۱۱/۲۴۰۰
پاسخبربادرفته اولین کلاسیکی بود که خوندم و خیلی دوسش دارم.
ولی به نظرم بلندی های بادگیر رو نباید جزو کتابهای عاشقانه ها گذاشت.
Faeze Mahbobi
۱۴۰۰/۱۱/۲۴۰۰
پاسخاولین باره از سایت کتاب وب مقاله بود عالی بود

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 2

آخرین محصولات