ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب کاملا محفوظ می باشد

کتاب مرده‌ های بی‌ کفن و دفن

کتاب مرده‌ های بی‌ کفن و دفن

انتشارات پارسه

15,000 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 3 از 1 رای

سارتر در این نمایشنامه، موضوع‌های جنگ و مقاومت را که با نمایشنامۀ مگس‌ها آغاز کرد، از سر می‌گیرد. در این اثر که نخستین‌بار در سال 1946 منتشر شد، شخصیت‌ها از یک‌سو پارتیزان‌هایی هستند که گرفتار شده‌اند و در سوی دیگر افراد میلیس که پابه‌پای اشغالگران بیگانه به ستیز وطن‌پرستان می‌روند. پارتیزان‌های دستگیر شده، متحمل شکنجه‌های روانی و جسمی می‌شوند و…
سارتر در این کتاب در عین حال که مقاومت را موضوع اصلی قرار داده است تا فرانسوی‌ها فاجعه‌ای را که بر آنان گذشته به فراموشی نسپارند، معضل‌های روانی و اخلاقی را چنان پیچیده می‌کند که اهمیت سیاسی مقاومت تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.
سیمون دوبووار درباره این نمایشنامه در خاطرات خود نوشته است: “مدت چهار سال به شدت درباره شکنجه فکر کرده بود. تنها و در جمع دوستان از خود می‌پرسید: نباید حرف بزنم؟ برای تحمل ضربه چه اقدامی باید کرد؟… همچنین درباره رابطه شکنجه‌کننده با قربانی‌اش به اندیشه پرداخته بود. تمام خیالات خود را در نمایشنامه گنجاند و ‌بار دیگر “اخلاق” را در برابر “عمل” قرارداد. لوسی بر غرور فردگرایانه‌اش اصرار می‌ورزد، درحالی‌که مبارز کمونیست – که سارتر به او حق می‌دهد – نتیجه‌بخش بودن را درنظر می‌گیرد…”

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

146

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

ژان پل سارتر

مترجم

قاسم صنعوی

ناشر

انتشارات پارسه

نوبت چاپ

چاپ سوم

تاریخ اولین چاپ

1392

موضوع

نمایشنامه

شابک

5 – 49 – 5733 – 600 – 978

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه