ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب کاملا محفوظ می باشد

کتاب سبیل دالی: یک گفتگوی عکسیک

کتاب سبیل دالی: یک گفتگوی عکسیک

نشر چاو

12,500 تومان 11,250 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 0 از 0 رای

کتاب سبیل دالی محصول یک همکاری و همفکری هنری میان سالوادور دالی مشهورترین هنرمند سوررئالیست و فیلیپ هالسمن یکی از برجسته ترین عکاسان پرتره در تاریخ عکاسی است. دالی و هالسمن طی دوستی نزدیک و صمیمانه ای که باهم داشتند در قالب یک گفتگوی طنزآمیز عکسیک با سوژه قراردادن سبیل معروف سالوادور دالی مجموعه ای را فراهم آورده اند که طی آن عملا این سئوال همیشگی را که آیا شخصیت یک هنرمند از آثارش جداست یا خیر به چالش کشیده اند.
یکی از دلایلی که کارهای بسیاری از هنرمندان با استقبال مردم روبرو نمی شود این است که می خواهند حرف های مهم بزنند، بیانیه صادر کنند و نسخه برای پیشرفت هنرمندان جوان بپیچند. همین موضوع باعث می شود کارهایشان یا شعاری شود و یا پیچیده و غیرقابل فهم و در نتیجه مخاطب گریز. در این مجموعه نه دالی و نه هالسمن که هردو در رشته های خود در قله های هنر قرن بیستم نشسته اند هیچکدام برای مخاطبان خود نسخه های روشنفکرانه نمی پیچند بلکه می کوشند به شکلی ساده و قانع کننده ،شخصیت لجام گسیخته و تند و تیز این نقاش جنجالی را در برابر بیننده قرار دهند. 
این کتاب الگوی مناسبی از یک کار خلاقانه ی هنری است که با زبانی ساده از یک موضوع مهم حرف می زند. در این مجموعه برخلاف متون نظری رایج بی آن که نیاز باشد به معیارهای نقاشی مراجعه کنیم خواننده تصویر روشنی از سوررئالیسم در عکاسی به دست می آورد. مجموعه ای ایده محور که با صحنه پردازی های هوشیارانه و تکنیک های ساده اجرا شده اند. این مجموعه نشان می دهد که در خلق اثر هنری ایده مهم تر است و تکنیک باید در خدمت ایده قرار بگیرد.

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب وزیری
تعداد صفحه

104

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

سالوادور دالی، فیلیپ هالسمن

مترجم

افشین شاهرودی

ناشر

نشر چاو

نوبت چاپ

چاپ اول

تاریخ اولین چاپ

1396

موضوع

هنر

شابک

9789642554522

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه