ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب کاملا محفوظ می باشد

کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب / محصولات / کتاب ها / فلسفه / کتاب فارابی؛ به همراه گزیده ای از متون
کتاب فارابی؛ به همراه گزیده ای از متون

کتاب فارابی؛ به همراه گزیده ای از متون

انتشارات پارسه

10,500 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 0 از 0 رای

برای «فلسفه اسلامی» نه می‌توان نقطه آغاز قطعی و مشخصی تعریف کرد و نه حدود و ثغور آن را به یقین شناخت. تاریخ فلسفه اسلامی را می‌توان تاریخ فیلسوفان مسلمان دانست و از این روایت، شناخت فیلسوفان مسلمان راهی است به شناخت آنچه فلسفه اسلامی خوانده می‌شود.

نویسنده این مجموعه از اندیشمندان معاصر دنیای عرب است. یوحنا قمیر در یک خانواده سرشناس لبنانی به دنیا آمد. خانواده او مسیحی بودند و او نیز مسیحی ماند و کشیشی عالی‌رتبه شد و لقب پدر روحانی گرفت. اما هیچ‌گاه تعصب دینی نداشت و با رویی باز با ادیان دیگر مواجه می شد؛ به طوری که خواننده این مجموعه نه تنها هیچ شاهد و قرینه ای از مسیحی بودن مولف پیدا نمی کند بلکه برعکس شواهد زیادی هم می‌تواند بیابد که در آن، نویسنده از بزرگی و عظمت اسلام و شخص پیامبر سخن گفته است. او را پل ارتباطی تفکر شرق و غرب می‌دانند. دغدغه های یوحنا قمیر بیشتر انسان‌شناختی است و برای همین عمده آثار خود را به معرفی بزرگانی اختصاص داده است که بیشتر به ساحات وجودی انسان توجه داشته‌اند.

«فارابی» فیلسوف قرون سوم و چهارم هجری است که در وسیج فاراب متولد شد و پدرش از لشکریان ایران (سامانیان) بود و به بغداد، حلب و دمشق مسافرت کرد. یوحنا قمیر ضمن ارائه زندگینامه‌ای از فارابی، یازده نوشته از آثار او را نام می‌برد و درباره هرکدام توضیحاتی می‌دهد. در این میان کتاب الجمع بین رایی الحکیمینبیشتر مورد توجه قرار گرفته است. فارابی در این کتاب سعی می‌کند اختلاف‌های ارسطو و افلاطون را به‌ نحوی که درنهایت منجر به وفاق شود تفسیر کند.

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

176

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

یوحنا قمیر

مترجم

سید مرتضی حسینی

ناشر

انتشارات پارسه

نوبت چاپ

چاپ اول

تاریخ اولین چاپ

1393

موضوع

فلسفه

شابک

0 - 037 - 253 - 600 - 978

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه