ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب کاملا محفوظ می باشد

کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب / محصولات / کتاب ها / فلسفه / کتاب ابن رشد؛ به همراه گزیده ای از متون
کتاب ابن رشد؛ به همراه گزیده ای از متون

کتاب ابن رشد؛ به همراه گزیده ای از متون

انتشارات پارسه

14,500 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 0 از 0 رای

برای «فلسفه اسلامی» نه می‌توان نقطه آغاز قطعی و مشخصی تعریف کرد و نه حدود و ثغور آن را به یقین شناخت. تاریخ فلسفه اسلامی را می‌توان تاریخ فیلسوفان مسلمان دانست و از این روایت، شناخت فیلسوفان مسلمان راهی است به شناخت آنچه فلسفه اسلامی خوانده می‌شود.

یوحنا قمیر، نویسنده این مجموعه، از اندیشمندان معاصر دنیای عرب است که در یک خانواده سرشناس لبنانی به دنیا آمد. خانواده او مسیحی بودند و او نیز مسیحی ماند و کشیشی عالی‌رتبه شد و لقب پدر روحانی گرفت. اما هیچ‌گاه تعصب دینی نداشت و با رویی باز با ادیان دیگر مواجه می شد؛ به طوری که خواننده این مجموعه نه تنها هیچ شاهد و قرینه‌ای از مسیحی بودن مولف پیدا نمی کند بلکه برعکس شواهد زیادی هم می‌تواند بیابد که در آن، نویسنده از بزرگی و عظمت اسلام و شخص پیامبر سخن گفته است. او را پل ارتباطی تفکر شرق و غرب می‌دانند.

او در این مجموعه 9 تن از متفکران مسلمان را – در کنار اخوان‌الصفا – انتخاب کرده، نوشته های آنها را خوانده و گزارشی کلی از زندگی و آثارشان ارائه کرده است. سپس به بازخوانی آموزه‌های فکری شان پرداخته و در آخر گزیده‌ای از متن اصلی نوشته های هر فیلسوف را هم آورده است.

«ابن رشد» فیلسوفی است که اندیشه هایش بیش از آنکه در سرزمین‌های اسلامی اثرگذار باشد، در جهان غرب درخشید و فلاسفه بسیاری را متاثر از خود ساخت.

بخش نخست این کتاب، به گزارشی از زندگی و شرح حال ابن رشد می پردازد و از دوران اوج و حضیض وی و حوادث و اتفاقات مهم و تاثیرگذار در زندگانی وی سخن می گوید. در قسمت دوم کتاب، بخش‌هایی از تالیفات او در زمینه هایی چون رابطه حکمت و شریعت، ظاهر و باطن دین و مساله تاویل و نحوه برخورد با آثار و اندیشه های قدما گنجانده شده و بدون هیچ‌گونه شرح و تبیینی در برابر مخاطب آمده است.

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

176

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

یوحنا قمیر

مترجم

یاسین شکرانی

ناشر

انتشارات پارسه

نوبت چاپ

چاپ اول

تاریخ اولین چاپ

1395

موضوع

فلسفه

شابک

8 - 086 - 253 - 600 - 978

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه