ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب : فروشگاه آنلاین کتاب کاملا محفوظ می باشد

معرفی کتاب

کتاب اراده به دانستن

کتاب اراده به دانستن

یکی از معروف‌ترین دیدگاه‌های فوکو این مدعای جالب و خلاف‌آمد است که ”جنسیت“ تاریخ دارد؛ تاریخی متشکل از ”پیوند میان الزام به حقیقت‌گویی و اِعمال ممنوعیت بر جنسیت“. کردارها یا ”سلیقه‌های“ شهوانی همواره و در همه‌جا دلالت‌های یکسانی نداشته است؛ رفتارها و پسندهایی که امروز در نظر ما ”جنسی“ می‌نماید، در دوران‌ها و مکان‌های دیگر، معنای دیگری داشته است. درکی که امروزه از ”جنسیت“ داریم، ابداع اواخر قرن هجدهم و نوزدهم و محصول تکنیک‌های ویژۀ اعتراف‌نیوشی دربارۀ امیال افراد و تفسیر و طبقه‌بندی منویات باطنی آنها در آن دوره است. این خلاصۀ مدعای فوکو در آثار جسورانه‌اش دربارۀ جنسیت است. شاید چنین مدعایی در نظر خوانندۀ تازه‌کار فوکو شگفت بنماید، زیرا طبق باور رایج (و غالباً بی‌چون‌وچرا)، جنسیت به ساحت زیست‌شناسی، ژنتیک، و روانشناسی تعلق دارد.

 کتاب سقوط

کتاب سقوط

کتاب سقوط در سال 1956 منتشر شد. کامو ابتدا قصد داشت نام دیگری بر آن بگذارد؛ مثلاً «فریاد» (فریادی بر سر جامعه، بر سر اگزیستانسیالیست‌ها). سقوط معنایی اخلاقی، اجتماعی، فیزیکی، مذهبی، جغرافیایی و البته ادبی در خود دارد. پیش از هر چیز در کتاب سقوط با معنای فیزیکی سقوط مواجه می‌شویم: زن جوانی خود را از پل روایال درون رود سن می‌اندازد و خودکشی می‌کند. سقوط فیزیکی او مایهٔ سقوط اخلاقی کلمانس می‌شود. از طرفی سقوط جغرافیایی نیز هست: او از ارتفاعاتی که محل زندگی سابق او بوده، به سرزمینی بسیار پایین‌تر از سطح دریا یعنی آمستردام می‌رود. وجه مذهبی سقوط این است که هم نام کوچک او و نام خانوادگی‌اش ما را به یاد یحیای تعمیددهنده می‌اندازد.

10 کتاب پرفروش سال 1396

10 کتاب پرفروش سال 1396

چند سالی است برخی از مهم‌ترین کتاب‌فروشی‌های پایتخت با نزدیک شدن به روزهای آخر سال، فهرستی از کتاب‌های پرفروش سال را منتشر می‌کنند. ما به ویترین این فروشگاه‌ها در شبکه‌های اجتماعی سری زدیم تا از میان موضوعات مختلف، 10 کتاب پرفروش سال 96 را به شما معرفی کنیم:

بگذار تروا بسوزد

بگذار تروا بسوزد

بگذار تروا بسوزد اولین رمان آناهیتا آروان است. از آناهیتا آروان پیش از این مجموعهٔ داستان پسرم قدش بلند است منتشر شده بود. بگذار تروا بسوزد داستان دختری است به دنبال مرد گمشدهٔ زندگی‌اش. مردی به نام «رهی» که پس از هشت سال عاشقی ناپدید شده و هیچ خبری از او نیست.