ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب کاملا محفوظ می باشد

کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب / محصولات / کتاب ها / علوم دینی / قیمت، معرفی، ارسال رایگان و خرید کتاب اسطوره، رویا، راز
قیمت، معرفی، ارسال رایگان و خرید کتاب اسطوره، رویا، راز

قیمت، معرفی، ارسال رایگان و خرید کتاب اسطوره، رویا، راز

انتشارات پارسه

33,000 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 0 از 0 رای

«اسطوره» و «رویا» واجد تصاویر، نمادها و رویدادهایی قابل تفسیرند. اما آیا اسطوره را می توان همچون رویا تفسیر رمز گشایی کرد، یا بالعکس؟ الیاده در این کتاب مرزهای عوالم خواب گزارانه (تعبیر خواب) و عوالم اسطوره ای را مد نظر داشته و با تشریح آیین ها و مناسک انسان سنتی، از نماد پردازی دینی به اضطراب انسان مدرن رسیده است.

دربارۀ تفاوت‌های ساختاری بین اساطیر و رویا و سپس قیاس دیدگاه‌های خاص تاریخ نگاران ادیان و روان‌شناسان ژرفنایی بحث می‌کند. شاید چنین پنداشته شود که تقابل بین دو جهان اسطوره و رویا هدف اصلی این اثر است، در حالی‌که این مهم تنها جنبه‌ای از این داستان است.
در حقیقت، موضوع بنیادی این کتاب تلاقی و رویارویی دو نوع ذهنیت است که برای سادگی آن‌ها را سنتی و مدرن می‌نامیم، که نخستین ذهنیت ویژگی بشر جوامع کهن و شرقی است و دومی خاص بشر جوامع مدرن از نوع غربی. در واقع، پیدایش علوم دینی تطبیقی، قوم‌شناسی و شرق‌شناسی علاوه بر گسترش روان‌شناسی ژرفنایی و بررسی نظام‌مند نمادها، به میزان قابل ملاحظه‌ای به غرب کمک کرد تا پا به عرصۀ معنوی اقوام «عجیب» و «ابتدایی» گذارد. 

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

304

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

میرچا الیاده

مترجم

مهدیه چراغیان

ناشر

انتشارات پارسه

نوبت چاپ

چاپ اول

تاریخ چاپ

1396

موضوع

عمومی

شابک

‭978-600-253-279-4‬

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه