ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب کاملا محفوظ می باشد

کتاب وب :خرید کتاب - فروشگاه اینترنتی کتاب / محصولات / کتاب ها / علوم اجتماعی / کتاب ایرانیان از نگاه آمریکاییان: ایران عهد قاجار در روزنامه‌های آمریکا
کتاب ایرانیان از نگاه آمریکاییان: ایران عهد قاجار در روزنامه‌های آمریکا

کتاب ایرانیان از نگاه آمریکاییان: ایران عهد قاجار در روزنامه‌های آمریکا

انتشارات پارسه

30,000 تومان
به این محصول علاقه مندم
امتیاز 0 از 0 رای

شاه ایران پیش از ترک انگلســتان هدایای گرانبهایی به چند تن از اعضای خاندان ســلطنتی و افراد بلندپایه تقدیم کرد. یک دســت جواهرات بسیار نفیس و گرانبها به ملکه، و تمثال شــاه در یک قاب عکس الماس‌نشــان به ولیعهد انگلســتان اهدا گردید و شاه ضمن پیشکش  یک شمشیر برازنده به فرمانده کل نیروهای نظام، دوک کمبریج، اظهار داشــت: . «خرسند است که شمشیر ایران در دست انگلســتان گذارده می‌شود.» .

همچنین قاب عکسی الماس‌نشــان به اِرل گرانویل اهدا شــد و او پس از بیرون آوردن عکس و گذاردن آن بر ســینه خود، قاب الماس‌نشــان را بازگردانده و ضمن تشکر فراوان، به شاه اظهار داشت که مقام وی به عنوان وزیر انگلستان این اجازه را به او نمی‌دهد که از یک فرمانروای خارجی هدیه‌ای قبول کند. بانو رولینسِن و دوشس ساترلند نیز هدایای الماس از شاه دریافت کردند و یک انفیه‌دان جواهرنشان به لرد مورلی تقدیم شد. شــاه د‌ه هزار دلار به خدمتکاران کاخ باکینگهام و پانزده هزار دلار به شهربانی لندن پیشکش کرد.

اگر در آغاز دوران قاجار، آمریکا برای ایرانیان نشانه‌ای از دنیای جدید و متفاوت از قدرت‌های استعماری بود و آن را ینگه دنیا (همان دنیای جدید) می‌خواندند، آمریکایی‌ها نیز درک و دریافتی اندک از جامعه ایران به دست آورده بودند که از رهگذر اخبار، مقالات و گزارش‌های روزنامه‌نگاران و سیاحان به دست می‌آمد. این کتاب شامل گزیده‌هایی از جراید ایالات‌متحده در فاصله زمانی 1848 تا 1926 است که ریز یا درشت به ایران پرداخته و رویدادهای مرتبط با آن را مخابره و تفسیر کرده‌اند.

مشخصات فیزیکی

قطع کتاب رقعی
تعداد صفحه

216

نوع جلد شومیز

مشخصات فنی

نویسنده

علیرضا ساعتچیان

مترجم
ناشر

انتشارات پارسه

نوبت چاپ

چاپ اول

تاریخ اولین چاپ

1397

موضوع

علوم اجتماعی

شابک

9786002533241

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه